A nemzeti konzultáció kiváló eszköz arra, hogy két kormányzati ciklus között kikérje az emberek véleményét a kormány fontos, nehéz döntések meghozatalát igénylő kérdésekben – fogalmazott Szolomayer Balázs Az igazság órájában, az Alapjogokért Központ és a Karc FM közös műsorában. Szolomayer Balázs és Tóth Erik, az Alapjogokért Központ vezető elemzői voltak Czirják Imre szerkesztő-műsorvezető vendégei a legutóbbi adásban, amelyben többek között szó esett a nemzeti konzultációról, Jakab Péter összeszólalkozásáról egy valódi melóssal, valamint arról is, hogy egy transznemű sportoló csak azért szerezne érmet a tokiói olimpián, hogy elégethesse az USA zászlaját.
A nemzeti konzultáció 2005 óta lehetőséget biztosít arra, hogy a választópolgárok közvetlenül el tudják mondani véleményüket a kormányzásra készülő, vagy kormányon lévő politikai program irányáról
– fejtette ki Tóth Erik. A vezető elemző kifejtette: azért támadják sokat az ellenzéki pártok a konzultációt, hogy csökkentsék annak jelentőségét és az általa biztosított többlet legitimáció mértékét is. Szolomayer Balázs szerint álságos a konzultáció elleni fellépése az ellenzéki pártoknak, mert ők maguk is rendszeresen igyekeznek másolni ezt a politikai innovációt, inkább kevesebb, mint több sikerrel.
Jakab Péter szerint a Fidesz akarta őt kellemetlen helyzetbe hozni Fonyódligeten, miközben ő maga tehetett arról, hogy egy munkással vitába keveredett: az út közepén tartott sajtótájékoztatót, építési területen forgatott, ráadásul a munkavédelmi előírásokat sem tartotta be sem ő, sem a stábja
– fogalmazott Szolomayer Balázs. Tóth Erik arra hívta fel a figyelmet, hogy a Jobbik elnöke az utóbbi hetekben rendre hasonló, provokatív akciókkal igyekszik magára irányítani a választók figyelmét.
A Bolond lyukból nevű rovatban arról esett szó, hogy az egyik amerikai transznemű sportoló el akarja égetni az Egyesült Államok zászlóját, ha megnyeri az olimpiai számot, amelyben elindul, hogy így tiltakozzon a Trump-adminisztráció transzneműekkel szembeni, állítólagos negatív diszkriminációja ellen.
Donald Trump valóban nem volt a transzemberek barátja, mert kitiltotta őket az amerikai haderőből és egyéb fegyveres szervek kötelékéből. Ennek ellenére a tiltakozás ezen formája inkább kontraproduktív lenne
– jegyezte meg Szolomayer Balázs. Tóth Erik hozzátette:
Radikális és megbotránkoztató, hogy a nemzeti identitás egyik legfontosabb motívumát, az adott ország zászlaját akarja valaki egy ilyen akció keretében egy egész világ előtt lejáratni.
Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI/Ujvári Sándor
Facebook
Twitter
YouTube
RSS