A nagykanizsai közgyűlésnek csütörtökön sem sikerült alpolgármestert választania, ezért a szervezeti és működési szabályzat (szmsz) módosításával tanácsnoki pozíciókról döntöttek a képviselők. Balogh László polgármester a közgyűlésen előterjesztést tett arra, hogy a Fidesz-KDNP frakciójából legyen egy alpolgármester – fenntartva a lehetőséget arra, hogy az ellenzéki pártok akár két alpolgármestert jelöljenek –, de a többség a felvetést elutasította. Az ellenzéki pártokat tömörítő Éljen VárosuNk! Egyesület (ÉVE) jelölése alapján négy képviselőjüket tanácsnokká választották; ők a kijelölt területeket felügyelik, ellenjegyzésükkel készülhetnek a közgyűlési előterjesztések. A bosszúhadjárat részeként a tizenegy önkormányzati cégből nyolc esetében visszahívták néhány napos vagy néhány hetes hatállyal az ügyvezetőket, egyúttal a saját embereiket nevezték ki helyettük.
Az októberi önkormányzati választás után ellenzéki többségbe került, de Fidesz-KDNP-s polgármester vezette nagykanizsai közgyűlés hosszas vita után – kizárólag az ellenzék támogató szavazataival – úgy döntött: az új szmsz alapján ismét tehetnek önálló indítványt a képviselők, kettő helyett három bizottságban is kaphatnak szerepet, az eddigi öt helyett pedig hat bizottságban folyik majd az előkészítő munka. Az eddig legfeljebb két önkormányzati tanácsadó pozícióját – bár ezek eddig sem voltak betöltve – megszüntették; ezentúl négy tanácsnok felügyeli majd az önkormányzat meghatározott feladatköreit mindaddig, amíg nem sikerül alpolgármestert választani.
Balogh László polgármester a közgyűlésen előterjesztést tett arra, hogy a Fidesz-KDNP frakciójából legyen egy alpolgármester – fenntartva a lehetőséget arra, hogy az ellenzéki pártok akár két alpolgármestert jelöljenek –, de a többség a felvetést elutasította. A közgyűlés – ellenzéki felvetésre – azonnali soron kívüli ülés összehívásával folytatta a munkát. Többségi szavazással az ellenzéki pártokat tömörítő ÉVE jelölése alapján négy képviselőjüket tanácsnokká választották; ők a kijelölt területeket felügyelik, ellenjegyzésükkel készülhetnek a közgyűlési előterjesztések.
A több, mint hatórás ülésezés végén – zárt ülésen – döntöttek az ellenzéki frakció szavazásával cégvezetők visszahívásáról. A tizenegy önkormányzati cégből nyolc esetében visszahívták néhány napos vagy néhány hetes hatállyal az ügyvezetőket, és egyúttal újakat is kineveztek helyettük. Fodor Csaba, az ÉVE frakcióvezetője és Horváth Jácint frakcióvezető-helyettes az ülést követő sajtótájékoztatón a beterjesztések és döntések indokaként azt mondta: kényszerpályán volt az ellenzék. Miután nem sikerült előzetesen megállapodni az önkormányzati struktúrában és személyekben, az önkormányzat működőképességét ezekkel a döntésekkel lehetett biztosítani.
Forrás: MTI/PS; Fotó: Wikipédia
Facebook
Twitter
YouTube
RSS