Az ellenzéknek nem volt üzenete a választók számára, csupán hatalomba akartak kerülni, de ez nem érdekli az embereket. Ezzel az alapvetéssel Jeszenszky Zsolt, Megadja Gábor, Hegedűs Zoltán és Demeter Szilárd is egyetért, akikkel a Figyelő csinált közös interjút, melyből kiderül, a jobboldalnak nem az ellenzéki politikusokkal, hanem a baloldali médiával kell harcolnia, amely szintén elképesztően leszerepelt a választások során.
Az ellenzék csak a hatalom megszerzéséről beszélt, de ez nem érdekli az embereket.
– mondta Megadja Gábor egy, a Figyelőnek adott interjúban. Ezzel Hegedűs Zoltán is egyetértett, aki kifejtette, a Jobbiktól az LMP-ig csak azt mondták, hogy hatalomba akarnak kerülni, de valódi üzenet nem volt. Jeszenszky úgy gondolja, az emberek a normális élet mellett szavaztak. Hozzátette: a hazaszeretet nem egy absztrakció, nem csupán a szó szerinti haza szeretetét jelenti, hanem az is, hogy az ember szereti az életet, amiben él.
Ez nagyon egyszerű: van az életünknek rendje, vannak szomszédaink, akik olyanok, mint mi vagyunk, ahol vannak férfiak és nők.
– mondta.
Demeter Szilárd szerint a racionalitás nem azt jelenti, hogy a választók taktikáznak, hanem azt, hogy számot vetnek az élethelyzetükkel, vagyis megnézik, hogy melyik politikai erő képes nekik jövőképet vázolni, biztonságot nyújtani, és rájuk szavaznak.
Hegedűs Zoltán kifejtette, nem a részvételi arány a fontos, hanem az üzenet, és amennyiben az ellenzék semmilyen jövőképet nem fogalmaz meg, ezért nem is kedvezhet nekik az, ha sok ember megy el szavazni. Ezzel Megadja Gábor is egyetértett, szerinte ez nem matematika. Hegedűs Zoltán hozzátette, a 2016-os őszi népszavazás fontos volt, hiszen bebizonyosodott, hogy az emberek készek megvédeni a hazájukat, ha veszélyt éreznek.
Demeter Szilárd úgy gondolja, hogy jól tette a Fidesz, hogy nyolc éven át kommunikált a választókkal (népszavazás, nemzeti konzultáció), mert az emberek szeretik, ha szóba áll velük a hatalom. Kifejtette azt is, hogy a gendertéma nem érte el valószínűleg a vidéki szavazókat, mert ezzel csak a Nagykörút környékén foglalkoznak az emberek. Erre reagálva Megadja Gábor hangsúlyozta, a változásokat az emberek akkor tartják jónak, ha a közösségük érdekében történnek, de ha olyan változásról van szó, hogy idegeneket költöztetnek a szomszédjukba, akkor annak ellenállnak.
Forrás: Figyelő; Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS