Radó Péter 2011 őszén a kormány háttérintézményének megbízásából az Expanzió Humán Tanácsadó Kft. vezető tanácsadójaként végzett kutató-fejlesztő munkát, amely valójában munkaértekezletek vezetését jelentette, azokon pedig előadásokat is tartott -írta portálunknak küldött közleményében az Emberi Erőforrások Minisztériumának sajtóosztálya az oktatáskutatónak az Index.hu-n megjelent állítására reagálva.
A cikkben Rétvári Bence államtitkár hétfői parlamenti felszólalása kapcsán Radó Péter azt állította, hogy 2010 óta nem vehet részt semmilyen közpénzből finanszírozott projektben, nem kap megrendeléseket, és csak külföldi megrendelésre dolgozik. Az Emmi sajtóosztálya szerint ugyanakkor ez nem fedi a valóságot, hiszen ilyen, fentebb említett előadást tartott többek között a 2011. szeptember 19-i szekszárdi, vagy a szeptember 20-i székesfehérvári workshopon. Azaz 2010 után a kormány háttérintézményének végzett munkát. Az OFI-val szerződő Expanzió Humán Tanácsadó Kft. – melynek Radó Péter vezető tanácsadója – a mindösszesen négy workshop szervezésére, lebonyolítására, dokumentálására, elemzésére több mint 6,5 millió forintot kapott – írta a minisztérium kommunikációs osztálya.
Az Emmi arra is felhívta a figyelmet, hogy noha Nahalka István a hvg.hu-n megjelent interjújában azt mondta az értékelési rendszer működésével kapcsolatban, hogy “a pedagógusminősítést meg kellene szüntetni. Annyi problémával jár, annyira nagy ellenállást vált ki a pedagógusokból, hogy ezt tovább csinálni nincs értelme”, ehhez képest szerzője volt a 2011-ben íródott A pedagógus pedagógiai-szakmai ellenőrzés és minősítés irányítása-, működtetése-, értékelése és folyamatos továbbfejlesztése rendszerének koncepciója című dokumentumnak. Ez a koncepció a szerzők bevallása szerint abból indul ki, hogy ”a pedagógiai-szakmai ellenőrzés és a pedagógusminősítés feladatai a magyar köznevelés fejlődését kell, hogy szolgálják. E fejlődés a magyar köznevelés eredményesebbé, hatékonyabbá és méltányosabbá tételét jelenti elsősorban. Mivel értékelési folyamatokról van szó, a köznevelés fejlődésének szolgálata két alapvető funkció érvényesülésének biztosítását jelenti: minősítés es fejlesztés.” Tehát 2011-ben még hitt az akkor formálódó minősítési rendszerben, sőt 31 millió forintos megbízás után még tovább is fejlesztette volna, de fél évvel később már az egész rendszert megszüntette volna – írták.
Forrás: PS, fotó: 24.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS