A tények és a számok az ellenzék legnagyobb ellenfelei, a hivatalos statisztikai adatok ugyanis élesen rámutatnak: sok európai ország kozmetikázza a halálozási adatokat, több esetben az alapbetegséget, és nem a vírusfertőzöttséget nevezve haláloknak. Ennek köszönhetően Magyarország valójában a jól védekező, ráadásul a korrekt adatszolgáltató országok sorába tartozik – ez derül ki Rétvári Bence parlamenti államtitkár legutóbbi Facebook-posztjából is. Mutatjuk a diagrammokat, és ajánljuk figyelmébe minden vírushisztériában szenvedőnek…
Rétvári Bence parlamenti államtitkár legutóbbi Facebook-bejegyzésében arra hívja fel a figyelmet, hogy nemzetközi összehasonlításban a 2020-as többlethalálozási számok és a 2020-ra lejelentett koronavírusos halálesetek számának összevetésekor az látható, hogy míg az országok többségében magasabb a halálozási többlet, mint a lejelentett koronavírusos halálesetek száma, addig nálunk hazánkban fordítva van, Magyarországon ugyanis a koronavírusos halálesetek száma 11%-kal meghaladja a többlethalálozási számokat. Ez ugyanakkor azt jelenti, hogy más országokban a koronavírusban elhunytak jó része nem a járványstatisztikákban szerepel, hanem az egyéb kísérő betegségét állapítják meg haláloknak.
Nálunk viszont, ha az elhunytnak volt koronavírus fertőzése is, az sokkal megbízhatóbban kerül bele a kimutatásokba. Tehát hazánk az egyik leghitelesebb koronavírus-adatszolgáltató
– jelenti ki Rétvári Bence, kiemelve, hogy a hazai adatszolgáltatási módszer alapján derül ki az egyik legnagyobb arányban, ha az elhunytnak volt koronavírus betegsége is.
Rétvári Bence arra is felhívja a figyelmet, hogy Magyarországon a járvány évében kevésbé nőtt az elhunytak száma, mint az EU többségében. Mint kifejti, 2020-ban a járvány miatt a világ szinte minden országában többen haltak meg, mint 2019-ben. Összehasonlítva a 2020-ban és a 2019-ben elhunytak számát, az látható, hogy hazánkban alacsonyabb volt a halálesetek számának növekedése, mint az uniós országok többségében.
Tíz ország van előttünk, és tizenhat mögöttünk az Egyesült Királysággal együtt
– emeli ki, hozzátéve: a 2020-as halálozási többletek legfőképp a koronavírus-járvánnyal vannak összefüggésben, ezért egy ország annál eredményesebben védekezett, minél kisebb a 2020-as növekedés a halálozási számokban a 2019-es adatokhoz képest. Mint megjegyzi,
vannak olyan országok, amelyek a lejelentett koronavírusos halálesetek számában ugyan Magyarországnál jóval alacsonyabb számokat mutatnak, de a többlethalálozásuk mégis nagyobb. Ez azért fordulhat elő, mert nagyon sokféle módszertannal sorolnak be valakit koronavírusban elhunytnak az egyes országok. Más országokban a koronavírusos elhunytak egy része nem kerül be a koronavírus-statisztikába, mert más halálokot tüntetnek fel.
Az államtitkár úgy véli, ha Magyarország is csak azokat nevezné koronavírusos halálesetnek, ahol az elhunytnak nincs más betegsége, akkor tavaly nem 8099 haláleset lett volna, hanem csak pár száz.
A tényekből és számokból látható, hogy a magyar koronavírus-adatszolgáltatás megbízható és pontos, a tavalyi egész éves adatok pedig egyértelműen a jobban védekező országok közé sorolják hazánkat
– emeli ki Rétvári Bence.
Forrás: Facebook/Rétvári Bence; Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt
Facebook
Twitter
YouTube
RSS