Az Európai Unió az előző két légi járatot követően további hat repülőgépet indít humanitárius légihíd-műveletének keretében a gázai lakosok alapvető szükségleteinek biztosítására – tájékoztatott az Európai Bizottság pénteken.
A brüsszeli közlemény szerint az október 16-án indított humanitárius légihíd-művelete keretében az unió ezidáig két repülőgépen juttatott el humanitárius segélyszállítmányokat a Gázai övezetbe. A pénteken felszállt harmadik repülőgép Koppenhágából szállít 51 tonna gyógyszert, orvosi felszereléseket és oktatási eszközöket. A repülőgép Egyiptomba érkezik, a szállítmányt onnan a helyszínen dolgozó nemzetközi partnerszervezetek juttatják el a gázai rászorulókhoz – írták. Ezek közé az ENSZ Gyermekalapja (UNICEF), Népesedési Alapja (UNFPA), az Egészségügyi Világszervezet (WHO), az Élelmezési Világprogram (WFP), a Nemzetközi Migrációs Szervezet (IOM) és a Vöröskereszt Nemzetközi Bizottsága (ICRC) tartozik.
EU announces 6 more aid flights for Gaza. Latest flight departing Copenhagen today carrying medicines, medical items and education supplies thanks to @UNICEF #HumanitarianAid #AirBridge #Gaza https://t.co/VGeCjs4U9p pic.twitter.com/g4jVQyU4px
— Daniel Puglisi (@daniel_puglisi) October 27, 2023
Az EU valamennyi járat teljes költségét finanszírozza, és az Európai Humanitárius Reagálási Kapacitás keretében támogatja a segítségnyújtási műveletek koordinálását. A további járatok a tervek szerint a következő két hétben szállnak fel
– közölték. Az első két légi járat október 16-án és 19-én indult el, és lakhatást biztosító felszereléseket, gyógyszereket, higiéniai eszközöket és más humanitárius rakományt szállítottak.
Az EU 2000 óta nyújt humanitárius támogatást a rászoruló palesztinoknak. Az EU humanitárius segélyeit kizárólag bejegyzett humanitárius szervezeteken keresztül továbbítja és juttatja el a rászorulókhoz. Az EU partnerszervezetei kötelesek betartani a legszigorúbb szabványokat, beleértve a jelentéstételi követelményeket is – írták. Az EU humanitárius segítségnyújtása mindig humanitárius munkát végző szervezeteken keresztül történik, a humanitárius elvek, pártatlanság, semlegesség, függetlenség és emberség alapján – tették hozzá.
Forrás: MTI; Fotó: MTI/AP/Fatima Sbair
Facebook
Twitter
YouTube
RSS