A Jobbik és az LMP budapesti elnökei, illetve a Sétáló Budapest (Puzsér Róbert) csapata szomorúan veszi tudomásul, hogy Budapesten az MSZP tudatosan az ellenzék megosztására játszik – írják szombati közleményükben. Mint kifejtik, szerintük a szocialisták nem beszélnek programról, nem egyeztetnek Budapest jövőjéről, hanem kizárólag pozíciókkal seftelnek. Ezzel ellehetetlenítik a teljes ellenzéki együttműködést. Ezt megelőzően az MSZP, a Párbeszéd, a Momentum és a DK felosztotta egymás között csaknem valamennyi kerületi polgármesterjelölti helyet. Ismert, a főpolgármester-jelölti verseny első fordulójában Karácsony Gergely nyert Horváth Csabával szemben. Utóbbi a megegyezés szerint Karácsony helyén, Zuglóban indulhat. A Jobbik és az LMP már fölsorakozott Puzsér Róbert mögött, aki az úgynevezett előválasztás második fordulójában Karácsony Gergely ellen versenyezne. Eközben az MSZP roma szervezetei elutasították, hogy pártjuk összefogjon a Jobbikkal. Molnár Zsolt, az MSZP budapesti elnöke közölte: az LMP-t mindenképpen várják az összefogásba. Velük a tárgyalások nem jutottak olyan szintre, hogy budapesti szintű megállapodást kössenek, de a 23 kerület többségében vannak helyi megállapodások. A Jobbikkal kapcsolatban azt mondta: helyi szinten lehetőséget biztosítanak a megállapodásra, de polgármesteri szintű egyezségre nem látnak lehetőséget.
A Jobbik és az LMP budapesti elnökei, illetve a Sétáló Budapest csapata szombati közleményében úgy fogalmaznak: a bemutatott polgármesterjelöltekkel és a mögöttük álló pártszövetséggel nem lehet leváltani a Fideszt, hiszen éppen ők okozták a kétharmadot, és számos esetben a mai napig helyi szinten kollaborálnak a narancsuralommal.
Ez a megállapodás nem a változást és nem az ellenzéki győzelmet szolgálja, hanem a parkolási maffiát és a korrupt szocialista világ túlélését.
Hozzáteszik:
elkeserítő látni, hogy ebben részt vesz a Momentum. A harminc évet nem lehet leváltani az olimpiát megszavazó Karácsonnyal, a zuglói parkolási botrányt eltagadó Horváth Csabával, az MSZP-vel és a DK-val.
Kiemelték:
azt gondoljuk, hogy a Momentum szavazói centrumszavazók, azt gondoljuk, hogy a Momentumnak a centrumpártokkal kellene együttműködnie, ahogy erre vidéken számtalan példa van. Sajnáljuk, hogy a kapzsiság győzött az elvek felett.
A szombati bejelentés szerint az MSZP, a Párbeszéd, a DK és a Momentum így osztotta fel egymás között a kerületeket:
I. kerület: V. Naszály Márta, Párbeszéd (jelenleg kerületi képviselő).
II. kerület: Őrsi Gergely, MSZP, a fővárosi MSZP ügyvezető alelnöke (kerületi képviselő).
III. kerület: Kiss László, MSZP (kerületi képviselő).
IV. kerület: Déri Tibor, Momentum (itt eredetileg Szalma Botond, a volt KDNP-s indult volna, de családi okokra hivatkozva visszalépett).
V. kerület: Tüttő Kata, MSZP (jelenleg a XII. kerületben önkormányzati képviselő).
VI. kerület: Soproni Tamás, Momentum.
VII. kerület: Niedermüller Péter, DK (európai parlamenti képviselő).
VIII. kerület: Pikó András, Momentum.
IX. kerület: Nincs döntés.
X. kerület: Somlyódy Csaba, MSZP (jelenleg helyi képviselő).
XI. kerület: László Imre, DK (jelenleg parlamenti képviselő).
XII. kerület: Élő Norbert, DK. (A hvg.hu szerint Élő cége 2017 decemberében kibérelt egy önkormányzati ingatlant a XI. kerületben; rá egy hónapra jelezte, meg is akarja venni, méghozzá a környékbeli ingatlanok árának a feléért-harmadáért, 8-9 millió forintért. Élő ezek után visszatáncolt az áron aluli vásárlástól.)
XIII. kerület: Tóth József, MSZP (jelenleg is polgármester).
XIV. kerület: Horváth Csaba, MSZP.
XV. kerület: Németh Angéla, DK (jelenleg is polgármester).
XVI. kerület: Nemes Gábor, DK.
XVII. kerület: Gy. Németh Erzsébet, DK (jelenleg a párt fővárosi képviselője).
XVIII. kerület: Szaniszló Sándor, MSZP.
XIX. kerület: Gajda Péter, MSZP (jelenleg is polgármester).
XX. kerület: Szabados Ákos, független/MSZP (jelenleg is polgármester).
XXI. kerület: Takács Mónika, MSZP (helyi képviselő).
XXII. kerület: Havasi Gábor, Momentum.
XXIII. kerület: a Momentum állíthat jelöltet.
Molnár Zsolt, az MSZP budapesti elnöke közölte: az LMP-t mindenképpen várják az összefogásba. Velük a tárgyalások nem jutottak olyan szintre, hogy budapesti szintű megállapodást kössenek, de a 23 kerület többségében vannak helyi megállapodások. A Jobbikkal kapcsolatban azt mondta: helyi szinten lehetőséget biztosítanak a megállapodásra, de polgármesteri szintű egyezségre nem látnak lehetőséget.
Forrás: MTI/hvg.hu; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS