Egy ügyészi vizsgálat derített fényt arra, hogy a maffia teljesen rátelepedett Szicíliában a bevándoroltatásra. A migráns nőket prostitúcióra kényszerítik, miközben a táborok vezetői azok után is felveszik a napi 35 eurós támogatást, akik már régen elmentek a táborokból.
Az Origo.hu a The Guardian terjedelmes cikkére hivatkozva számol be arról, hogy a szicíliai maffia hogyan szállt be a bevándoroltatásba és hogyan változtatta azt virágzó prostitúciós üzletággá, miközben a táborból „kilopott” személyek után járó támogatást még hónapokon keresztül igénybe vették a táborvezetők. Utóbbiak vélhetően a támogatás egy részét szintén továbbadták a maffiózóknak. A The Guardian cikke egy nigériai lány példáját követi nyomon, akit eladott a családja egy nigériai összekötőnek, akit a cikkben „mamman”-ként, azaz anyaként emlegetnek. A nő 16 éves koráig nevelte a cikkben szereplő lányt, majd közölte vele, ha nem engedelmeskedik, akkor a családja meg fog halni. A fiatal lányt azzal hitegették, hogy Olaszországban fog dolgozni egy fodrászüzletben, amikor 45 euróval és egy telefonszámmal nekivágott az utazásnak. Előbb Tripoliba érkezett, ahol több csoportba osztották őket, és sorszámokat kaptak, majd buszokra rakták őket. Joy végül a szicíliai Cara di Mineo migránstáborában kötött ki, amelyet korábban amerikaiak építettek, de elhagytak, amikor a migrációs nyomás már elviselhetetlenné vált. A központ ezután bűnbarlanggá vált, az olasz állam ugyanis mindegyik menedékkérő után pénzt fizet, amit a bűnszervezetek ki is használnak. A táborban különböző maffia-szervezetek és nigériai bandák alacsony szintű tagjai kihasználva az megfelelően nem azonosított embertömeget, sok bevándorlóból drog és emberkereskedőt csináltak, kihasználva azok rászorultságát.
Miután Joy Szicíliába érve felhívta a telefonszámot a válaszoló hang elmondta, menedékjogot fog igényelni a részére hamis névvel és születési dátummal, és felhívta Joy figyelmét, hogy soha senkinek nem adhatja ki ezt a telefonszámot. Joy később a maffia tagjai bevásárlás címén kérték ki a táborból, majd prostitúcióra kényszerítették, és azzal fenyegették meg, hogy megölik a családját. A cikk szerint, a prostitúció gyakorlata akkor bukott ki, amikor 2016. decemberében négy menedékkérőt letartóztattak mert droggal kereskedtek és megerőszakoltak egy nőt. A nőnek – ahogy Joynak is – azt mondták, hogy álljon kint az utcán amíg valaki fel nem veszi. És miután a nő rájött hogy prostitúcióra kényszerítik ellenkezni próbált, és ezért megerőszakolták négyen, ami tipikus “büntetésnek” számít a prostitúció esetében. Az incidens után Francesca Verzera illetékes ügyész a tábor bezárását kezdeményezte. A tábor igazgatója, Sebastiano Maccarrone már 2016 elején elismerte, hogy gyakorlatilag lehetetlenné vált a lakosság védelme. Utóbb egy vizsgálat kiderítette róla, hogy a kialakult helyzetért ő is felelős lehet. A vizsgálat szerint ugyanis a hivatalos listán szereplő bevándorlók nagy része már régóta eltűnt, bár a központ Maccarrone irányítása alatt még mindig 35 eurót felvett utánuk naponta. A tábor papíron jóval meghaladta a kapacitást, és extra forrást kapott a „túlterhelés” miatt, valójában azonban sokkal kevesebb embert gondoztak, mint ahogy az az említett dokumentumokban szerepelt.
Bár a táborvezető, Maccarrone magát ártatlannak vallja, azonban korrupcóval és a maffiával való együttműködéssel vádolják, az eltűnt támogatások miatt, amelynek egy része valószínűleg a maffiózók zsebébe vándorolt. 2016-ban az anti-maffia rendőrség egy „Skin Trade” nevű műveletet hajtott végre, amely feltárta az egyik maffiahálózatot, amely a nőknek a Cara di Mineo táborból történő kicsempészésével és az utcára kiállításával foglalkozott. A letartóztatott személyek között nigériai nők voltak, akik a táborban “összekötő emberekkel” foglalkoztak. A Castel Volturno-ban letartóztatott egyik nő Irene Ebhoadaghe volt, aki Mummy Shade-nek nevezte magát, és akihez Joy is tartozott. Joy, jól járt, mert megismerkedett egy fedett rendőrrel, akinek segítségével aztán lebuktatták a hálózatot.
Forrás: origo.hu; fotó: sputniknews.com; a kép illusztráció
Facebook
Twitter
YouTube
RSS