Néhány éve még csak viccnek tartottuk, ma viszont már nem vagyunk távol tőle, hogy az ateisták egyszer egyházat alapítsanak. Legutóbb a magyar ateisták szervezete indított kampányt, mert elegük van a “keresztény Magyarország szólamából”, és legintább a szektákra emlékeztető módszerrel kezdtek toborozni a népszámlálásra készülve. Azbej Tristan közösségi oldalán reagált a meglehetősen demagóg kezdeményezésre.
Az ateisták kezdeményezése kapcsán az államtitkár arra emlékeztetett, hogy a szervezet megfeledkezik arról, hogy éppen a keresztény kulturális keret az, amely lehetővé teszi számukra, hogy szabadon indítsanak el egy olyan kampányt, aminek a keresztényellenes felhangja sokakat sért vagy provokál. Sok nem keresztény kultúrájú országban a vallástalanság ugyanúgy büntetendő, mint a vallási kisebbséghez – például az üldözött keresztény közösségekhez – tartozás. Azbej Tristen szerint a kampány másik hibája, amikor a kereszténységet egy szólamnak nevezi. Mint írja, a kereszténység nem szólam, hanem – ebben a világi összefüggésben – kultúra és értékrend.
Azt jelenti, hogy mi, magyarok ezer éve abban az emberképben hiszünk, amit a Biblia tanít. Hiszünk az ember méltóságában és egyéni felelősségében, hiszünk az együttérzésben, a másik felé való odafordulásban, az emberi közösségek fontosságában, hiszünk a közjóban, a békében, az igazságos rendben. Amikor eltértünk ezektől az értékektől, akkor is ezektől az értékektől tértünk el és ide törekedtünk visszatérni. A viszonyítási pont, az origo, az iránytű és a lelkiismeret hangja megmarad. Büszke vagyok arra, hogy Szent István királyunk erre a keresztény kulturális talapzatra helyezte a magyar nemzetet. Ha nem így lett volna, nem éljük túl az elmúlt ezer év viszontagságait. Éppen ezért akármilyen kísérlet a keresztény örökségünk megtagadására önsorsrontó. Egyben eleve kudarcra ítéltetett, hála Istennek. Boldog Szent István napot, Isten éltessen Magyarország!
– írja bejegyzésében az államtitkár.
Forrás/Fotó: Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
RSS