Három életet követelt a kedd este Strasbourgban, egy karácsonyi vásár közelében történt lövöldözés. A terrortámadás megdöbbentette Európát, több politikus is együttérzését fejezte ki az áldozatok és a sérültek hozzátartozóival. Volt, aki keményebb hangot ütött meg, és kifejtette, a strasbourgi események után azoknak kell elgondolkodni, akik a “nyitott ajtók” politikáját vallják Európában.
Szijjártó Péter a sebesülteknek mielőbbi felépülést kívánt, és hozzátette, Magyarország biztonságát a kormány minden eszközzel megvédi, de az uniós intézményeknek is meg kell tenniük a szükséges intézkedéseket, hogy Európa, az európai emberek visszakapják a biztonságukat.
Jó lenne, ha egyszer egy olyan adventi időszakot élhetnénk meg, amikor nem kell Európában karácsonyi vásárokat bezárni különféle támadások miatt
– jelentette ki Szijjártó Péter.
A migrációval a terror is megérkezett Európába
Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár szerdán Brüsszelben szintén együttérzését fejezte ki az előző esti strasbourgi lövöldözés áldozatainak hozzátartozóival, valamint ezzel párhuzamosan kiemelte, a támadás rámutat, hogy a terror a migrációval együtt beköltözött Európába. Antonio Tajani, az Európai Parlament elnöke hangsúlyozta, az “Európai Parlamentet nem fogja megfélemlíteni sem terrorista, sem bűncselekmény”. Az elnök hangsúlyozta, hogy a parlament tovább fog dolgozni a szabadságért, a demokráciáért, valamint a terrorista erőszak elleni harc erősítése érdekében. Donald Tusk, az Európai Tanács elnöke együttérzését fejezte ki az áldozatok és a sérültek hozzátartozóival.
Franciaország mellett állunk az újabb megpróbáltatás idején
– fogalmazott. Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke kijelentette, Strasbourg az európai béke és demokrácia szimbóluma.
Azon értékeké, amelyeket mindenkor védelmezünk
– mondta Juncker.
Charles Michel belga miniszterelnök közösségi oldalra feltöltött üzenetében támogatásáról biztosította Franciaországot – mint fogalmazott – “a gyávaság és a borzalom” újabb csapásakor.
Nem mindeki vallja be, hogy terrortámadás történt
A francia belügyminiszter-helyettes szerint nem biztos, hogy terrortámadás történt kedd este Strasbourgban.
A tettes indítéka egyelőre nem ismert, és lehet, hogy az illető már nincs is Franciaországban, hanem már Németországban van, és elképzelhető, hogy megsebesült a rendőrökkel vívott tűzpárbajban
– tette hozzá Laurent Nunez a France Inter rádiónak nyilatkozva. A hatóságok betiltják a tüntetéseket Strasbourgban és környékén, hogy a biztonsági erők a lőfegyveres ámokfutó elfogására tudjanak koncentrálni, de az ország többi részén nem – mondta.
A terroristákat meg kell állítani
Keményebb hangot ütött meg a terrortámadás kapcsán Matteo Salvini. A terroristákat meg kell találni, megállítani, felszámolni Európában, minden törvényes eszközzel – nyilatkozta az olasz miniszterelnök-helyettes.
A politikus kijelentette, imádkozik a strasbourgi áldozatokért, de az “imák már nem elegendőek”. Megjegyezte, hogy a strasbourgi események után azoknak kell elgondolkodni, akik a “nyitott ajtók” politikáját vallják Európában.
Az én otthonomban csak az előtt tárjuk ki az ajtót, aki rendes ember. Aki erőszakot és pusztítást hoz magával, az iránt nem létezhet szánalom és könyörület
– jelentette ki.
Forrás: MTI; Vezető kép: MTI/EPA/Patrick Seeger
Facebook
Twitter
YouTube
RSS