A biztonsági szempontok mellett számos politikai és gazdasági aspektus is arra mutat, hogy Albániát és Észak-Macedóniát közelíteni kellene az Európai Unióhoz – mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerdán, az M1 aktuális csatornán, arra reagálva, hogy az Európai Unió elhalasztotta a nyugat-balkáni bővítést.
Bakondi György hozzátette: a balkáni stabilitás érdeke is lenne Albánia és Észak-Macedónia felvételi eljárásának elindítása. Hangsúlyozta: a cél az Európa felé tartó migránsok minél hamarabbi feltartóztatása, ennek érdekében pedig fontos lenne az Európai Unió határának kitolása. Elmondta: az elkövetkező időszakban ismételten újragondolást igényel a balkáni útvonal nemzetállamok általi lezárása, mivel látható, hogy jelentősen növekszik a Törökországból útnak induló migránsok száma, illetve Boszniából is sokan tartanak Horvátország, Szlovénia irányába.
Friss adatok szerint Szerbiában, a Vajdaság térségében a korábbi időszakhoz képest megháromszorozódott a várakozó migránsok száma
– fűzte hozzá, megjegyezve, hogy a magyar határon csak idén 8800 illegális belépési kísérletet észleltek.
Bakondi György a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában szerdán kitért arra is, hogy a migrációs politika terén jelentős változás történt Olaszországban Matteo Salvini belügyminiszterségének megszűnése óta.
A kormányra kerülő pártok azt ígérték, hogy nem változtatnak a migrációs politikán, jelenleg pedig eljutottak odáig, hogy megkönnyítenék az olasz állampolgárság megszerzését az illegális bevándorlók számára
– mondta Bakondi György.
Forrás: MTI; Fotó: MTI/Balogh Zoltán
Facebook
Twitter
YouTube
RSS