Bizonyítottság hiányában megszüntette a nyomozást a Központi Nyomozó Főügyészség a Bálna-ügyben – tudta meg a Magyar Nemzet. A lap értesülése szerint azonban nem kizárt, hogy újabb büntetőeljárás kezdődik, ha a fővárosnak az egykori tízmilliárdos beruházásért még egyszer annyit kell fizetnie. A hitelező banknak az előző, balliberális városvezetés vállalt több mint hétmilliárdos garanciát, az ügy a Kúria előtt van.
Megszüntető határozattal, bizonyítottság hiányában lezártuk a nyomozást az eredetileg CET-beruházásként ismert büntetőügyben – közölte a Magyar Nemzettel Nagy Andrea, a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) szóvivője. Elmondta: Tarlós István főpolgármester, valamint az Állami Számvevőszék által ismeretlen tettes ellen tett feljelentések alapján 2011. április 29-én indult eljárást még a Fővárosi Főügyészség rendelte el különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés kísérlete gyanújával.
Két és fél évig tartó vizsgálat
A nyomozás lefolytatására a Legfőbb Ügyészség a KNYF-et jelölte ki, s a hatóságok csaknem két és fél évig vizsgálódtak az eredetileg 8,6 milliárdos, magántőke bevonásával készült úgynevezett PPP-fejlesztés körül. Az, hogy nem bűncselekmény, hanem csupán bizonyítottság hiányában szüntették meg az eljárást, a feljelentők álláspontját támasztja alá. A lap úgy tudja, a nyomozó hatóságoknak azért nem sikerült eddig a hűtlen kezelés bűncselekményének még csak a kísérletét sem igazolni, mert a 2010 utáni Fidesz–KDNP-s városvezetés mindent megtett a kármentésért. Két héten belül meg is nyitják az egykori közraktárak átalakításával, további 1,3 milliárdos ráfordítással együtt mára összesen tízmilliárdért elkészült létesítményt.
További feljelentések, újabb nyomozás
Ugyanakkor a lap információi szerint egyáltalán nem kizárt, hogy további feljelentések alapján újabb, immáron ténylegesen elkövetett hűtlen kezelés miatt nyomozás indul a ferencvárosi Duna-parton lévő Bálna ügyében. Bagdy Gábor főpolgármester-helyettes ugyanis a Fővárosi Közgyűlés legutóbbi ülésén bejelentette, a tízmilliárdnak akár a duplájába is kerülhet a fejlesztés. – A Pécsi Ítélőtábla jogerősen arról döntött, a CET-beruházás néven ismert korábbi PPP-fejlesztés hitelezője, az MKB Bank jogosan követel a várostól 7,5 milliárd forintot, kamatostul – mondta akkor Bagdy Gábor. Az ügyben Budapest a Kúriához fordult.
Az ügy hátteréről bővebben itt olvashatnak.
Fotó: mno.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS