Közlemény
2016. szeptember 8., 2016.október 21., 2016.szeptember 10., 2017.január 3., 2017. január 1., 2016. október 27., 2016. szeptember 16., 2016. szeptember 12., 2017. január 28., 2016. szeptember 7., 2016. szeptember 14., 2016. szeptember 13. napokon megjelent cikkekben foglalt közlésekkel megsértettük Juhász Péter jó hírneve védelméhez fűződő személyiségi jogát azzal, hogy valótlanul azt híreszteltük, hogy Portik Tamás embere, őt a maffiózóként ismert személy pénzeli, az ő samesza, akit a jogerősen elítélt bűnöző a börtönből irányít, lát el pénzzel, milliókkal és ő az, akit Portik Tamás tanácsokkal lát el. Továbbá valótlanul híreszteltük egy 2016 februári, a Nemzeti Választási Iroda előtt történt incidens kapcsán, hogy Juhász Péter a Fideszre akarta rátolni a sztorit, s hogy azt állította Juhász Péter, hogy 100 ezer Eurót, azaz 30 millió forintnál is többet fizet, ha azt állítják az incidens résztvevői, hogy az akciójukat a kormánypárton belülről szervezték.
A baloldal államfőjelöltje kiváló kapcsolatot ápol Juhász Péter Együtt-alelnökkel, akinek a kapcsolati hálója a bebukott társadalmi szervezeteitől egészen az alvilág ismert figurájáig, Portik Tamásig terjed – írta meg a Magyar Idők egy decemberi körzeti televízióadásra hivatkozva. Ebben Majtényi László úgy nyilatkozott, hogy hasonló eszményeket vall, mint a politikai sikerek helyett inkább botrányok által övezett Juhász Péter.
Majtényi László, a Soros-birodalom államfőjelöltje, hogy saját szavai szerint „alapvetően hasonló eszményeket vall” Juhász Péterrel, az Együtt alelnökével. Az Eötvös Károly Közpolitikai Intézet vezetője egy körzeti televízió adásában beszélt erről még tavaly decemberben. A műsorba Juhász hívta meg régi ismeretségük okán, és mert példaképének tartja az egykori adatvédelmi biztost, akivel – mint mondta – „dolgoztunk és dolgozunk is együtt”.
A politikus alighanem az Igazmondó Alapítványra gondolt, amelyet 2015-ben Majtényi az ő személyes felkérésére hozott létre. A szervezet hangzatos célja a korrupció elleni küzdelem, a tiszta és átlátható közélet megteremtése. Ennek eléréséhez egy titokzatos jótevő felajánlott egy 3-4 millió forint értékű Saabot, amelyet Juhász úgy használ, hogy hivatalosan nem is tagja a szervezetnek. Juhász állítása szerint 8-15 millió forintból gazdálkodó szervezet honlapján nincs nyoma az alapítvány tevékenységének, a gazdálkodására vonatkozó adatoknak, és Facebook-oldaluk is tavaly frissült utoljára.
Portik Tamástól Heller Ágnesen át Majtényi Lászlóig ível Juhász kapcsolati hálója
Mindez illeszkedik abba a sorba, hogy Juhász a társadalmi szervezetei általában nem sokáig húzták, ahogy cégeibe is rendre belebukott. A Prisztás-gyilkosságért elítélt Portik Tamással is kapcsolatot tartó politikus saját bevallása szerint egyébként főleg baráti kölcsönökből tartja fenn magát, és Facebook-bejegyzéseiben is rendszeresen pénzt kéreget a bankszámlájára.
Majtényi Lászlót olyan közismert „civilek” javasolták államfőjelöltnek, mint Ferge Zsuzsa, Heller Ágnes, Iványi Gábor vagy Kéri László, és a baloldali ellenzék pártjai saját jelölt híján sorra rábólintottak. Az egykori adatvédelmi biztos 2001 óta előbb a Soros Alapítvány, majd az általa felállított Eötvös Károly Közpolitikai Intézet vezetőjeként a liberális holdudvar oszlopos tagja. A kormányváltás óta rendszeres résztvevője a kormányellenes megmozdulásoknak is – gyakran Juhásszal együtt. Mindketten ott voltak például az Operaház előtti tüntetésen 2012-ben, ahol Majtényi a jogállam megdöntéseként értékelte, hogy az Országgyűlés többsége – amúgy eleget téve az 1989. évi XX. törvény rendelkezéseinek – az ideiglenes alkotmányt új alaptörvénnyel cserélte le. Ugyanakkor dicsőségesnek nevezte a szovjet megszállás alatt, az országlakosok megkérdezése nélkül elfogadott 1946. évi I. törvénycikket, amely a második világháború győzteseinek elvárása szerint egyetlen tollvonással számolta fel az ezeréves magyar királyságot. Egy évvel később a Juhász által alapított és a 2014-es választások után gyorsan elsorvadó Milla Kálvin téri tüntetésén aggódtak együtt az alkotmányosságért.
magyaridok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS