Miközben hazánk európai viszonylatban is igen hamar elkezdte a járványra való felkészülést annak érdekében, hogy képes legyen ellátni a magyar egészségügyi rendszer mindenkit, aki sürgős orvosi segítségre szorul, akár koronavírustól szenved, akár más súlyos rendellenesség okozza a panaszait, az ellenzék próbál pánikot kelteni és politikai hasznot kovácsolni a veszélyhelyzetből. Néhány hét alatt átszervezték a kórházakat, megnövelték a kapacitásokat, tonna számra érkeztek az országba védőfelszerelések, rengeteg lélegeztetőgépet rendeltek, és számos új intenzív ágyat alakítottak ki országszerte a kijelölt intézményekben, sőt európai viszonylatban egyedülálló mobil járványkórházat építettek. A profi felkészülésen már ez ellenzék üdvöskéi sem találnak fogást, ám most is álhírekkel próbálják heccelni a nyilvánosságot. Bangóné Borbély Ildikó orvosokkal szembeni politikai leszámolásról vizionál és igyekszik pánikot kelteni.
Az MSZP arra szólítja fel a kormányt, hogy ne csak a koronavírus-fertőzötteknek, de minden más betegnek is biztosítsa a szükséges egészségügyi ellátást.
Bangóné Borbély Ildikó szocialista országgyűlési képviselő keddi, online sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott: a járvány elmúltával azzal fog szembesülni az ország, hogy többen halnak meg az elmaradt ellátások miatt, mint ahány áldozatot a koronavírus követelt.
A járványra hivatkozva nem lehet megszüntetni a többi ellátási rendszert. Az alaptörvény is rendelkezik arról, hogy az alapellátáshoz való jogot biztosítani kell az embereknek
– szögezte le a szocialista politikus.
A képviselő orvosokkal szembeni politikai leszámolásról beszélt emlékeztetve arra, hogy Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere a hétvégén két orvosigazgatót is felmentett beosztásából. Bangóné Borbély Ildikó hangsúlyozta, eközben a miniszter utasította a kórházakat, hogy a közfinanszírozott ágyaknak minimum a hatvan százalékát szabadítsák fel. Azt mondta, a nyilvánosság által is ismert adatok alapján a jelenlegi járványhelyzet nem indokolja, hogy a kormányzat ilyen drasztikus lépést tegyen.
Hogyan fordulhat elő, hogy nagyon súlyos, akár daganatos betegeket bocsátanak haza?
– kérdezte a képviselő felvetve, hogy a hozzátartozók képesek lesznek-e ellátni ezeket az embereket.
Forrás: MTI/fotó: Horváth Péter Gyula/PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS