Hosszú, őszinte interjút adott Bayer Zsolt a Hír24-nek. Izgalmasabb szenvedélyesen írni, mint pollkorrektnek lenni – mondta a portálnak, de beszélt Semjén Zsolthoz fűződő több évtizedes barátságáról, a Simicska-konfliktus hátteréről, az újságírás mai helyzetéről, keresetéről és a 2018-as választásokról is.
“.…egyszer csak azon veszi észre magát az ember, hogy belemerevedett a ráosztott szerepbe, sőt, egy idő után rá is játszik…tudnék zseniálisan polkorrekt lenni, de akkor nem történne semmi. Tegyük izgalmassá!” – mondta Bayer Zsolt sajátos és jellegzetes stílusáról, amely miatt annyi támadás éri. Korábban egy Index videóban azt mondta, az ő írásai ugyanolyanok, vagy talán szelídebbek is, mint a teljes liberális oldal életműve. „Jobb lenne a hűvös távolságtartás, pláne, ha az ember ír, mert ez már valóban felelősség. Csak sajnos ilyen alkat vagyok.”
Azt is hagyta, hogy a zsebében turkáljanak, elismerte, havi egymilliót keres a Magyar Hírlapnál, ami egykori nemzetes fizetésének négyszerese. „Nem engedhetem meg magamnak a szecesszió, a kivonulás luxusát. Van öt gyerekem.”
A Tóta W. Árpád – Bayer Zsolt háború kapcsán arról beszélt, az újságírók túlságosan rabjai saját politikai ketrecüknek, pedig ha nem így lenne, ezerszer hasznosabb, előremutatóbb lenne a magyar médiának legalább a publicisztika része. “Ráadásul már így is szomorkásan kiszámíthatóak vagyunk, a pályán lévők közül bármelyikünk meg tudná írni a másik publicisztikáját. Siralmas. Tényleg unalmas.”
Érvelt a vasárnapi zárva tartás mellett is: „A mohamedánok pénteken nem csinálnak semmit, a zsidók szombaton, a keresztények meg vasárnap. A muszlim országokban betartják, a zsidóknál szombaton a lift se jár, mi viszont tologatjuk a bevásárlókocsit, szarunk mindenre.”
Semjén Zsolthoz fűződő viszonyáról mesélve elmondta, ismeretségük még az iskolaévekből ered, padtársak voltak a Szilágyi Erzsébet Gimnáziumba. “Én harmadikban sajnos buktam oroszból, nem ellenállásból, hanem mert utáltam, és el se mentem a pótvizsgára. Amúgy összesen nyolcan buktunk, legjobb barátok. Kivéve Zsoltot, aki osztálytársnőnkkel, Menus Gabival járt, aki viszont jól tanult, így szegény Semjén két malomkő közt őrlődött. Bukott volna velünk szívesen, de hát a szerelem…Csak megjegyzem, Gabi Zsolt felesége ma is, és a gyermekei anyja.”
„Szeptemberben ismét irány a Semjén-lakás, és azt láttuk, hogy a szobája kiürítve, a fal hófehérre meszelve, a teljes berendezés egy íróasztal, egy ágy, fölötte feszület. A következő évben Zsolt a teológiára ment. 1981 volt akkor, hogy értsük a döntés súlyát ebben is. Én meg azóta kérdezgetem tőle, mi történt vele azon a nyáron.”
A Fideszhez fűződő viszonyáról és a kezdetekről elmondta, kezdetben az MDF-et látszatmegoldásnak tekintették és az SZDSZ-ben hittek igazán. ” Az első szabad választáson listán a Fideszre, egyéniben viszont az SZDSZ jelöltjére szavaztam, mert azt gondoltam, ők az igazi antikommunisták, mi pedig az ő kisöccsük, és egyszer a helyükre lépünk. De aztán csak kapkodtuk a fejünket.” Azzal kapcsolatban miért beszél úgy, hogy “mi”, ha a Fideszől beszél elmondta, alapítója a Fidesznek, így ha úgy fogalmaz mi, valójában a pártra gondol. “Nekem ők mindig mi leszünk. Az a ’88 március harmincadikai éjszaka, és mindaz, mi azóta eltelt, kitörölhetetlen.”
Korábban a Hírlap hasábjain a következőket írta Simicska Lajossal kapcsolatban:„Te is tudod, én is tudom, kedves Lajos, hogy nélküled már nem lenne Fidesz. Már 94 óta nem lenne.” Az interjúban elmondta, voltak olyan szakaszok Simicska és Orbán kapcsolatában, amikor csak egymásra számíthattak. Bayer cáfolta, hogy valaha kölcsön kért volna Simicskától,a ki ominózus kijelentésekor ezzel is megvádolta őt. “Én mégiscsak Budán nőttem föl, és mégiscsak láttam életemben könyvet. Ráadásul Lajos, mint jelenség, eleve nem nagyon tartozik a szerethető emberek körébe. Sajnos. Így néz ki. Nem tehet róla. Ez az ő keresztje, hurcolja is.” Arra a kérdésre, hogy vajon Simicska valóban anyagai támogatást nyújtott-e a Fidesznek így válaszolt: “Miután a dolgokat kicsit mélyebben láttam, megtanultam együtt élni azzal a ténnyel, hogy egy párt nem létezhet a működés anyagi feltételeit megteremtő háttéremberek nélkül.”
“Már az sem eshetett jól, amikor 2010 tavaszán elmagyarázták neki, hogy a kétharmaddal duplázó Orbán eztán nem szorul rá, és nem egyetlen, saját akarattal bíró főoligarchája lesz az országnak, hanem sok engedelmes közepes. Ráadásul durván csökkentek az állami megrendelései, sőt hirtelen kapott negyvenmilliárd különadót az építőipari cégére, néhány milliárdot a televíziójára. Úgy érezhette, hálátlan lett a barátja.” – magyarázta Bayer a szakítás és Simicska kirohanásainak lehetséges okát.
A jövőről elmondta: biztos alapokon áll a párt, az aktuális vereségek pedig nem akadályozhatják meg a 2018-as győzelmet. “…a mi politikai közösségünk törzsbázisa, 1,5-1,7 millió polgár akkor is Orbánra szavaz, ha cigánygyerekek potyognak az égből. Ez a bő másfél millió 2018-ban mind elmegy szavazni. Más kérdés, ez elég-e a győzelemhez, de a lényeg, hogy nincs olyan politikai konstelláció, amiben a Fidesz megkerülhető. Az őszödi beszéd 2006-os nyilvánosságra kerülése óta az összes országos választást, népszavazást megnyertük. Most kaptunk két rohadt nagy pofont, megérdemeltük, jókor jött.”
Forrás: Hír24
Facebook
Twitter
YouTube
RSS