Ugyanúgy, ahogyan a Tamás halálát követő hetekben, most is ugyanaz a nyomasztó érzés lett rajtam úrrá: én leszek a következő. A Tamás mellett töltött és az utána következő időszak megedzett annyira, hogy nem aggódtam különösebben az életemért. Azért viszont nagyon, hogy esetlegesen öngyilkosságnak álcázzák a halálomat. – írja Horthy Andrea, aki emlékirataiban azt is felidézi, hogy Welsz Tamást zavaros üzleti kapcsolatainak köszönhetően sokan meg akarták ölni, 2011-ben pedig egy darabig bérgyilkost is ráállítottak.
Mint arról a PestiSrácok.hu is beszámolt, könyvet írt Welsz Tamás kalandos életéről Horthy Andrea. A csak online letölthető életrajz honlapján egy nemrégiben megjelent regényben csak “A Fekete Özvegyként” aposztrofált nő titkosszolgálati beszervezésekről, politikusokról ígér szenzációs leleplezéseket. Egyelőre nem tudni, hogy pontosan mit is takar mindez, de abban már a beharangozó weboldal első részét elolvasva biztos lehet az olvasó, hogy nem mindennapi információk látnak majd napvilágot. Horthy Andrea ugyanis már Welsz Tamás halálát követően azt nyilatkozta a HVG-nek, hogy könyvet ad ki néhai szerelméről, amelyben tisztázza az egykori álkonzult.
Horthy Andreát elérte az Index, aki annyit árult el, hogy saját személyes biztonsága érdekében is azt tartotta a legjobb megoldásnak, egy átfogó életrajzban foglalja össze a Welsz körüli eseményeket. Azt azonban, hogy a fenyegetettséggel kire vagy kikre utalt, nem árulta el. Arra hivatkozott, hogy meg van kötve a keze, nem nyilatkozhat, ezért végül a kiadványt menedzselő Szabó Gál Andrással beszélt a portál, hogy a három részben megjelenő könyv milyen új részleteket tár fel Welszről, akiről a Sólyom- és a Simon-ügy révén már eddig sem kevés kalandos történet vált ismertté.
Szabó Gál András a Bamako Rally afrikai színhelyein ismerkedett meg Welsszel, és a tapasztalatai alapján a figurájában minimum egy diszkóbiztonsági őr, egy Jason Bourne-féle ügynök, egy mániákus pénzgyűjtő és egy kisebbségi komplexusokkal küszködő, őrjöngő pszichopata keveredett. Szabó Gál elmondta, hogy a Simon-ügyről csak az önkormányzati választás után megjelenő harmadik részben lesz szó. Azért döntöttek így, mert nem szeretnék, ha a könyvet és szerzőjét bármelyik politikai oldalról azzal vádolnák, hogy az üggyel beavatkozott a kampányba.
Szabó Gál András szerint azonban már az írás első részéből kiderül, rengeteg embernek érdekében állt eltenni őt láb alól. Külön fejezet foglalkozik azzal, hogy harácsoló temperamentumát a 90-es években bűnöző körökben élte ki, autótolvajok állandó üzletfele volt, és a rendőrség is felfigyelt rá, mint orgazdára. Zavaros üzleti kapcsolatainak köszönhetően 2011-ben egy darabig bérgyilkost is ráállítottak.
Egy panamai cég körüli ellentétek végül odavezettek, hogy Welsz felkerült az Interpol körözési listájára. A férfi és Horthy Andrea azonban lassan a dél-amerikai, főként persze a panamai offshore cégek szakértőjévé vált, és nemcsak információkat szereztek, hanem fel is vásároltak egy sor magyar vonatkozású vállalkozást, amelyek tele voltak hamis papírokkal, részvényekkel.
A könyvből az is kiderül, hogy nem csupán az alvilági kapcsolatok sodorhatták veszélybe. Az egyik fejezet szerint Welsz Tamást „egy hírszerző iroda beszervezte”, majd a 2000-es évek elején militáris, főleg technikai kiképzést kapott, hogy a nemzetközi kábítószer-kereskedelem elleni küzdelemben lásson el feladatokat. Újabb szál, hogy Welsznek állandó bejárása volt azokba a klubokba, ahol mások mellett budapesti celebek és politikusok intézték intim ügyeiket. Szabó Gál András szerint Welsz életének ezen állomásai mind olyan ügyek, amelyekről hiába tudunk egyre többet, ma is tele vannak kérdőjelekkel.
Forrás: Index.hu/Gépnarancs/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS