
Szerettem volna egy portréműsort, ami bemutatja, mennyi értékes ember él közöttünk, akikre büszkék lehetünk, és ha valaki meghallgatja a beszélgetéseket, azt érezheti, mennyire jó magyarnak lenni és ebben az országban élni. A Mi vagyunk a magyarok másik küldetése, hogy kevésbé ismert, de értékes embereket mutasson be, akik nem celebéletet élnek, hanem kemény, megfeszített munkával értek el sikereket – nyilatkozta a Demokratának adott interjúban Bohár Dániel, a Pesti TV szerkesztő-műsorvezetője, aki arról is beszélt, hogy kirázza a hideg attól, hogy Gyurcsány a kormányzása és a 2006-os események után még a politikai élet része, sőt becsületről meg tisztességről mer beszélni.
Bohár Dániel pályafutását a Hír TV-ben kezdte, a Célpont című oknyomozó magazinnal vált ismertté, jelenleg a Pesti TV szerkesztő-műsorvezetője, „A Riporter” oszlopos tagja, a „Mi vagyunk a magyarok” identitáserősítő portréműsor készítője, a Megafon véleményvezére és a közösségi médiában is százezrek érdeklődését kelti fel a posztjaival.
Az embereknek most már annyira magas az ingerküszöbük, hogy a korábban megszokott módon vagy stílusban nem tudsz hozzájuk szólni. Ha az oldalamon csak híreket osztanék meg, a véleményem nélkül, nem követnének ennyien és nem váltanék ki hetente százezres nagyságrendű interakciót. Pont emiatt egy adott eseményt, hírt mindig átformálok, kiegészítek a saját gondolataimmal, és egyből érdekesebbé válik
– mondta Bohár Dániel, akinek a közösségi médiában megjelenő posztjai százezrekhez jutnak el.
Régebben létezett még kimondatlan erkölcsi szabály a politikában, mostanra eltűnt. Ha úgy éled az életed, hogy ezzel nem foglalkozol, te csak állsz felemelt kézzel és sorra kapod az övön aluli ütéseket, akkor annak az lesz a vége, hogy belegyalulnak a földbe. A közelmúltból két ügy is eszünkbe juthat, Cseh Katalin esküvője és Jakab Péter „munkalakás-ügye”. Ha összeszámolnám az ezekkel kapcsolatos posztjaimat, nagyjából hatvan-hetven körüli szám jönne ki, amire azt mondhatja egy eltartott kisujjú, érzékeny értelmiségi, hogy ez borzasztó. Nyilván mindenkinél létezik erkölcsi iránytű. De én inkább offenzív vagyok a pályán, és nem csak a fociban. Nem állnék be védekezni, inkább támadok, szerintem jobb ez a taktika. Újságíróként, riporterként, véleményvezérként pedig messzebb mehetek el kommunikációban, mint egy politikus
– magyarázta, mikor a bulváros politikai témákról kérdezték, majd arról is faggatták, vajon megbocsátóbbak-e a magánéleti botrányok miatt a baloldaliak mint a konzervatívok.
Igen, mert alapvetően ebbe az ellenzéki politikai közösülésbe bőven belefér, hogy Peti „munkalakáson” tölti az éjszakát, hiszen egy jobbikosnak már el kellett fogadnia, hogy Gyurcsány a legfőbb szövetséges. Tehát a két oldal emberei máshogy viszonyulnak erkölcsileg a politikai ügyekhez. Nem kérdés, hogy ilyen sztoriknál is fel kell venni a versenyt. A közösségi média egy információs tenger, ilyen ügyekben mondjuk inkább mocsár, de a csendes szemlélődés nem játszik. Az nem működik, hogy ők tolják rád folyamatosan a botrányokat, te meg hátratett kézzel, szerényen csak annyit mondasz: ne haragudj, én ilyen ügyekbe nem szólok bele. Mi harcosok vagyunk, minden ügyet felvállalunk. Nincs eltartott kisujjú hozzáállás a közösségi médiában sem
– hangsúlyozta Bohár Dániel, akit egyáltalán nem zavar, hogy a „független” baloldali sajtó gyakran propagandistának titulálja. Sőt, szórakoztatónak tartja, hogy olyanok fogalmaznak meg kritikát, akik „elfelejtenek” beszámolni a budapesti Városháza-ügyről, Cseh Katalin uniós pénzeiről. Az újságíró saját politikai hitvallásáról is beszélt.
Egész egyszerűen kiráz a hideg attól, hogy Gyurcsány a kormányzása és a 2006-os események után még a politikai élet része, sőt becsületről meg tisztességről mer beszélni. Nem fogadja be a szervezetem, és akár napi húsz órát is képes vagyok dolgozni azért, hogy ez a világ ne jöjjön vissza. Nem akarom, hogy újra nagyobb legyen a rezsi, vagy valaki megmondja, hogy fürödjek kevesebbet, vegyek kisebb autót, menjek gyalog, vagy ha nem tetszik a rendszer, el is lehet innen menni. Úgy látom, most jó irányba mennek a dolgok, nem hagyom, hogy ez megváltozzon. Bármennyit képes vagyok dolgozni azért, hogy az országom továbbra is élhető legyen
– érvelt kollégánk, aki a határon túli magyarsághoz fűződő viszonyáról és a Pesti TV műsoráról is beszélt.
Bennem nagyon erős a magyarságtudat, beszélhetünk csonka Magyarországról vagy az elszakított területen élőkről – én a külhoni magyarság szerelmese vagyok, olyannyira, hogy a feleségem délvidéki és egyébként szakmabeli. Tündét korábban láthatták a nézők a Pesti TV-ben, most pedig a Megafon csapatát erősíti. Szóval minden szinten egy húron pendülünk. Na, de visszatérve a Mi vagyunk a magyarokhoz, szerettem volna egy portréműsort, ami bemutatja, mennyi értékes ember él közöttünk, akikre büszkék lehetünk, és ha valaki meghallgatja a beszélgetéseket, azt érezheti, mennyire jó magyarnak lenni és ebben az országban élni
– világított rá Bohár Dániel.
A Mi vagyunk a magyarok másik küldetése, hogy kevésbé ismert, de értékes embereket mutasson be, akik nem celebéletet élnek, hanem kemény, megfeszített munkával értek el sikereket. Ha kritikával élhetünk a magyar társadalommal szemben, akkor irigységet említeném. Amikor kitaláltam a műsort, az is vezérelt, hogy lehessen végre őszintén beszélni sikeres emberekkel a sikereikről, arról, hogyan érték el és hogyan élik meg, mert a siker senkinek nem hullott az ölébe, megdolgozott érte. Sikeres emberre irigykedni badarság, inkább inspiráljon, tanuljunk tőle, hogy a saját életünkben mit tudunk mindebből hasznosítani
– sorolta a Pesti TV szerkesztő-műsorvezetője.
Forrás: Demokrata; Fotó: Demokrata/Vermes Tibor
Orientál
2021-12-29 at 18:32
Gyurcsányékat viszont azért rázza a hideg ,azért rázza az ideg is mert nem lophatják el az állami milliárdokat ,külföldi elvtársaikkal együtt.
ViAM
2021-12-29 at 12:12
Remek! Jó taktika.
(Még a kihunyt Echo tévében volt Kubinyínak hasonló műsora, ahol értékes, de nem ismert emberek mondhatták el véleményüket. Igen nagy volt a nézettsége. Hasonlót kívánok!)
Levendula
2021-12-29 at 07:13
Kedves Dani! Mélységesen egyetértek veled. Hónapok óta gyomoridegem van. Amikor azt hallom egyesektől, hogy nem érti miért kell ennyire magyarkodni, elkeseredek. Édesapámtól megtanultam, hogy ha van egy egész alma, ketté kell osztani, akkor az egyik felez, a másik választ. Wass Albert könyveiből megtanultam, hogy öt perccel előbb érkezzek meg egy megbeszélt találkozóra, mert a legértékesebb dolog a világon az idő, azaz ne raboljam el a késésemmel a másik idejét. Ezek a valódi szellemi értékek. Szerintem.
aladin
2021-12-29 at 06:35
Gyurcsányt már rég likvidálni kellett volna, ez az emberiség alja. Kinlodik szenved mert tudja, hogy nincs semmi esélye ujra visszajönni a politikába.
benzoli
2021-12-29 at 04:46
Talan ha feltamadna a Szamonkero Bizottsag … Mint 100 evvel ezelott.
túródóra
2021-12-28 at 22:51
Engem is.
Zsike
2021-12-28 at 22:21
Hajrá, Dani! Offenzíven haladni előre, h még egyszer ez az aljas, csaló, tolvajbanda, élén Gyurcsánnyal és a ripacs “bulgár” nejével nehogy még egyszer a magyar belpolitika élet irányítói, ég ne adja, kormánytényezői lehessenek!
Nehogy a Márki-Zay lejáratása után ismét előrukkoljanak, h no, lám, a “bulgár” nőnél nincs rátermettebb miniszterelnök-jelölt széles e határban és a bizonytalankodók is behúzzák az Apró- Dobreva hazaárulóra az X-et!
Őket soha többé! Ez most legyen a mi “végső harcunk”!
Solaris
2021-12-28 at 21:14
Danika, úgy nézem, hogy elszámoltatva már nem lesz.
Az én hibám is….