Ellenforradalomnak nevezte az 1956-os forradalmat és szabadságharcot Bolgár György, a Klubrádió műsorvezetője 2016. szeptember 10-én, az adó Hetes Stúdió című műsorában. Bolgár György Biszku Béla-i mondatai a mai napig visszahallgathatók a rádió honlapján, a PestiSrácok.hu le is mentette az ominózus adás hanganyagát. A műsorban Kovács Zoltán, az Élet és Irodalom főszerkesztője hiába tiltakozott, Bolgár megpróbálta Orbán Viktor egy korábbi, egyáltalán nem idevágó kijelentésével mentegetni magát. Nagy Ervin filozófus-politológus szerint Bolgár György a rendszerváltás legfontosabb közmegegyezését tagadta meg.
Bolgár György Biszku Béla-i mélységekbe süllyedésének lehetett fültanúja az, aki 2016. szeptember 10-én a Klubrádió Hetes Stúdió című műsorát hallgatta. A Klubrádió “legendája”, a betelefonálós Megbeszéljük című műsor vezetője ugyanis szombaton ellenforradalomnak nevezte az 1956-os forradalmat és szabadságharcot. Bolgár György durva mondatai a mai napig visszahallgathatók a rádió honlapján, a PestiSrácok.hu le is mentette az ominózus adás hanganyagát, amelyet most természetesen (fent) közzé is teszünk. (A rádió oldalán, a linkre kattintva 7:32-től hallhatók az ominózus mondatok – a szerk.) Bolgár György ezzel megadta a baloldali alaphangot a forradalom hatvanadik évfordulóján most induló emlékévhez, hiszen köztudomású: a szabadságharcosokat horthysta-fasiszta csőcseléknek tartó kádári diktatúra élt evvel a kifejezéssel, miközben a rendszerváltás hajnalán kibontakozott vitában végképp eldőlt: a kommunistákkal ellentétben a demokraták “forradalomnak” tartják 56-ot.
A Hetes Stúdió szombati adásában egyébként Bolgár György, a népszavás Bíró Marianna és az Élet és Irodalom főszerkesztője, Kovács Zoltán beszélte meg a múlt hét aktuális politikai eseményeit a műsorvezető Szakonyi Péterrel. A törzshallgatók “drága aranyos Bolgár ura” zavaros fejtegetésbe bonyolódott arról, hogy a (sok ezer embert a halálba küldő és ellenfeleit még a nyolcvanas években is több éves börtönnel és teljes ellehetetlenítéssel büntető – a szerk.) Kádár-rezsim nem volt olyan szörnyű, mint a mai kormányzás, hiszen a szocialista diktatúrát a nyugati média is inkább támogatta, mint bírálta. Az okfejtésében Bolgár nyíltan ellenforradalomnak nevezte 56-ot. Bár Kovács Zoltán, az ÉS főszerkesztője figyelmeztette kijelentése súlyosságára, de Bolgár ahelyett, hogy bocsánatot kért volna, megpróbált párhuzamokat keresni egy korábbi Orbán-beszéddel. Bolgár ugyanis kínosan azzal magyarázta a bizonyítványát, hogy Varsóban a magyar kormányfő is használta az ellenforradalom kifejezést, amikor arról beszélt, hogy ma Európában kulturális ellenforradalmat kell csinálni. A szezon összekeverését a fazonnal persze már Bolgár egyik beszélgetőpartnere sem tette szóvá…
Portálunk Nagy Ervin politológust-filozófust kérte meg, hogy segítsen a helyére tenni az objektív újságírást tankönyvben is propagáló Bolgár urat. Nagy Ervin így reagált: “Bolgár ezzel a mondatával nem csak az 56-os hősök emlékét tiporta sárba, hanem nyilvánvalóvá tette, hogy tagadja a rendszerváltás legfőbb közmegegyezését és így magát a rendszerváltást is.
“Az 1956-os forradalom megítélése teljesen egyértelmű és megkérdőjelezhetetlen. 1956-ban forradalom és szabadságharc volt. Bolgár György most az 56-osokat és a rendszerváltást is arcul csapta, hiszen az 1956-os forradalom nem csak szimbolikus, hanem valós értékeivel is egyfajta történelmi folytonosságként volt jelen 1989-ben, amikor október 23-án kikiáltották a köztársaságot” – szögezte le Nagy Ervin.
A politológus-filozófus szerint az is kínos, hogy Bolgár megpróbálta Orbánra kenni “freudi elszólását”. “Orbánra utalva próbált magyarázkodni Bolgár, pedig a miniszterelnök szavai egészen más fogalmi kategóriát jelentenek. Jelesül azt, hogy a politikailag korrekt (PC) közbeszéddel szemben ellenállást, egyfajta tabudöntögetést kell ma végrehajtania és megtennie az európai elitnek. Erről beszélt Orbán Viktor” – tette tisztába Nagy Ervin.
Ismert, kevéssel halála előtt az 1956-os forradalom utáni megtorlások egyik irányítója, a kommunista Kádár belügyminisztere, Biszku Béla is ellenforradalomnak nevezte 1956-ot és kijelentette, szerinte jogosan rohanta le hazánkat a szovjet hadsereg.
Vezető fotó: MNO
Facebook
Twitter
YouTube
RSS