Kemény, elgondolkodtató interjút adott Bölöni László, akinek a neve évről-évre felmerül a magyar válogatott kispadjával kapcsolatban. Bölöni szerint nem a szövetségi kapitány a legfontosabb poszt, viszont komoly problémákat lát a magyar futballban. Mi is.
Néhány nappal ezelőtt cikkünkben feltettük a kérdést, hogy miért nevel a magyar futball kákabélű játékosokat. A Bajnokok Ligája-győztes és edzőként is elismert (figyelem, remek hazai szakemberek, külföldön is elismertre gondolunk) Bölöni László neve időről-időre felmerül labdarúgásunkban, jellemzően akkor, amikor – hogy Kurt Vonnegutot idézzük:
plafonig ér a szar.
Aztán Bölöni sohase jön, nem kérnek belőle, főleg abból nem, amit esetleg hozna: profizmust, munkát, szakmaiságot. Most a Nemzeti Sport készített vele interjút, amiben a következőket mondta:
1: „Nem kellene folyton visszanyúlni Puskásékig.”
2: „Nem éllel mondtam, amit mondtam, természetesen nagyon tisztelem Öcsit, de muszáj egy kicsit már másról is beszélni, mint hogy mi történt ötven-hatvan éve. Puskásék időszakában elég volt az érvényesüléshez a tehetség, csakhogy a labdarúgásból mostanra szórakoztatóipari termék lett. A magyar futball sem financiálisan, sem fejben nem tudott lépést tartani a nemzetközi trendekkel.
A szocializmus összeomlása után a sportág gépezetét működtető állami pénzek az egész keleti blokkban eltűntek, amit hol dumával, hol múltba fordulással igyekeztek helyettesíteni. Csak egyvalamiről nem esett szó: arról, hogyan kellene dolgozni.
Vajon a magyar futballban tudják-e egyáltalán, mit jelent a munka? Mit jelent dolgozni? S nem az akaratra gondolok s nem is arra, átizzad-e a mez a tréning végére…”.
A választ az olvasókra bízzuk. Szintén mostani hír, hogy Kuttor Attila lett a Mezőkövesd edzője. Tudják, mi jut eszünkbe nekem először az amúgy becsülettel robotoló egykori védőről? Ott volt (ez a jó kifejezés) Belgrádban azon a 0–5-ös mérkőzésen, ami a hazai 1–7 „visszavágója” volt. Annak a pótselejtezőnek, amelynek néhány nap múlva elérkezik a huszadik évfordulója.
Fotó: Francefootball.fr
Facebook
Twitter
YouTube
RSS