Három évig sem edzést nem vezethet Hornyák Viktor, aki a botrányoktól terhes, éppen megújuló Magyar Úszószövetség legnagyobb belső kritikusa volt. A közlemény szerint kiállhatatlan viselkedése miatt tiltották el, de tudni kell, hogy ő volt az, aki a Kiss László-féle elhallgatott, letagadott, majd beismert nemi erőszakról teljes nyíltsággal beszélt, és arról, hogy Gyárfás Tamásék már korábban is megfenyegették ezzel kapcsolatban. Gyárfás hű embere, Hargitay András már évekkel ezelőtt nem kívánatos személynek nevezte. Az úszószövetség közleménye szerint a Wladár Sándor vezette MÚSZ-nak az sem tetszett, hogy engedély nélkül belenézett a szövetség irataiba. Nyilván nem azokba, amelyeket Nemzeti Nyomozó Iroda elvitt, hogy a hűtlen kezelés miatt folytatott nyomozásukban segítségükre legyen.
A Magyar Úszószövetség fegyelmi bizottsága három évre mindennemű sporttevékenységtől eltiltotta Hornyák Viktort, amiért botrányt okozott a szeptember 24-ei közgyűlésen – áll abban a sajtóanyagban, amelyet a szövetség kedd délelőtt juttatott el a szerkesztőségekhez. Hornyák azért kapta a példátlanul súlyos eltiltást, mert a botrányosan működő, Gyárfás Tamás félreállítása után Bienerth Gusztávot megbuktató szövetség tragikomikus “királyválasztásán” játék-bilincset dobott az ülést levezető elnök, Sándor Elek asztalára, sértő megjegyzések kíséretében.
Olvasóink tudják, arról a szövetségről beszélünk, amely korábban – Bienerth megfogalmazása szerint – gazdasági kuplerájként működött, s amelynél hűtlen kezelés miatt nyomoz a Nemzeti Nyomozó Iroda – ahogyan azt portálunk elsőként megírta.
Szóval ahol egy bilincsnek (egynek?) talán igenis helye lehet.
Az eltiltott edzővel kapcsolatos határozat indoklásában kiemelik, hogy a Fegyelmi Tanács két ülést is tartott: az elsőn személyes meghallgatást terveztek, de Hornyák Viktor nem jelent meg betegségre hivatkozva, ugyanakkor a Fegyelmi Tanács felszólítására erről később nem küldött orvosi igazolást. A második ülésen ezek után a tanács megtárgyalta az ügyet, melyet szándékos fegyelmi vétségnek minősített, és kénytelen volt azt is figyelembe venni, hogy egy korábbi ügyben már jogerősen kiszabott büntetés nem érte el a célját, hiszen Hornyák Viktor újból sportemberhez méltatlan, illetve mások méltóságát sértő magatartást tanúsított. Erről később.
A közlemény szerint a MÚSZ-iratok között kutakodott
Súlyosbító körülményként értékelték, hogy a küldött „cselekményére tudatosan készült, előre megfontolta, és azt nagy nyilvánosság előtt követte el”. Mármint a bilincs-dobálást. A legérdekesebb az indoklás következő része: Hornyák megzavarta a MÚOSZ, azaz a MÚSZ-iroda működését, a szövetség székházában „engedély nélkül tekintett be iratokba, az ott dolgozókkal szemben agresszíven lépett fel, felhívásra nem volt hajlandó az irodát elhagyni”.
Szóval bele akart nézni mindenféle iratokba.
Egy olyan szövetségnél, amelynek működését jelenleg is a hatóság vizsgálja, hűtlen kezelés miatt. Egy olyan szövetségnél, amelyet Gyárfás Tamás irányított hosszú évtizedekig, akit a kommunista időkből ránk ragadt egyik utolsó mamelukként csak tavaly sikerült megbuktatni. Persze csak részlegesen, hiszen a nemzetközi szövetségben továbbra is tartja a pozícióit.
Az indoklás folytatása is nevetséges: “A Fegyelmi Tanács megállapította, hogy Hornyák Viktor súlyos károkat okozott a sportágnak, hiszen egy kiemelten sikeres időszakban teremtett alkalmat arra, hogy a média kiemelten az általa okozott botránnyal foglalkozzék,
rossz színben tüntetve fel a magyar úszósportot.”
Értik? Rossz színben. A magyar úszószövetséget. Azt, amelyik az elmúlt években nap nap után bekerült a hírekbe a szövetségen belül folyó belháborúk miatt. Annak ellenére, hogy az úszóknak és az edzőknek, valamint a vizes vébét bevállaló magyar vezetésnek köszönhetően aranykorát éli. Élhetné.
“A hároméves eltiltás azt jelenti, hogy a hajdúszoboszlói székhelyű Széles Sándor Nevelőműhely képviselője a határozat november 3-ai hatályba lépését követően három éven keresztül semmiféle, az úszósporttal összefüggésbe hozható tevékenységet nem folytathat, nem tarthat edzést, a szövetség és tagszervezetei által rendezett versenyeket, eseményeket semmilyen formában nem látogathatja.” A névadó Széles Sándor, Gyurta Dániel legendás edzője egyébként tavaly hunyt el. Ne kerteljünk: Hornyákot ezzel kicsinálták.
Nekiment Kissnek, Turinak, Gyárfásnak
Az edző egyébként híres, hírhedt alakja a szövetségnek, ő az örök ellenzéki. A 24.hu szerint a Kiss László ügyet is ő robbantotta ki (ez egyáltalán nem biztos), amely végül Gyárfás helyét is megingatta.
Ennek megfelelően a régi gárda egyik elsőszámú ellenfele, de mivel Bienerthet sem támogatta, és láthatóan nehéz természetű ember, kevés szövetségese lehet.
A világklasszis úszó, az önmagát Gyárfás mellett mostanában újra és újra lejárató Hargitay András volt az, aki először nyilvánosan kitagadta Hornyákot az úszótársadalomból. Egészen pontosan ezt írta a Gyárfás mellett mindvégig kitartó hűséges beosztott:
„Én, Hargitay András azt mondom: HORNYÁK VIKTOR! NEMKÍVÁNATOS SZEMÉLY VAGY A MAGYAR ÚSZÓSPORTBAN!”
Ő, Hargitay tehát kimondta. Korábban Hornyák a Gyárfás-csapathoz tartozó, a bukott ex-elnök mellett szintén végig kitartó Turi Györgynek is nekiment, a háttérben a hírek szerint pénz, a a versenyzőknek adható szövetségi, alapítványi támogatások szétosztása állt. Szóval egy olyan ügy, amelyben jelenleg is nyomoznak.
Szintén a 24.hu írt arról, hogy Hornyák szelőztette meg a Kiss-ügyet (azóta több nemi erőszakos, molesztálós ügy megrengette már a magyar társadalmat, és több áldozat-hibáztatós médiacsillag belebukott a cinkosságba), bár ez egyáltalán nem biztos. Hornyák akkor azt mondta a hírportálnak:
„Ez az ügy azt mutatja, nálunk az erőszak egy norma, ilyen emberek magas pozíciót tölthetnek be, és ráadásul a szövetség mindezek után most meg is erősíti. Nem is ez az egy bűne van neki, ez csak a felszín, ezt is eltitkolták volna, ha nem rendőr a lány apja. Kiss László kortársai mesélték, csak három hét után jelentették fel őket hivatalból, mert szegény lány nem merte elmondani a szüleinek. Ez érthető, a statisztika szerint a szexuális bántalmazások tíz százaléka derül ki. De megijedt, hogy terhes, ezért megpróbálta elvetetni a magzatot valamilyen házi módszerrel, de nagyon rosszul lett és be kellett szállítani a kórházba.
Ott derült ki minden. Úgy tudni, volt ott egy negyedik ember is. Ő már meghalt. Híres műugró volt, már akkor beszervezett III/III-as, ezért tusolták el az ő nevét. Az, hogy Kiss most az Adatvédelmi Hivatalhoz fordult, azt jelenheti, van még mit titkolnia?
A történetet először Dániában, 2013-ban, a rövid pályás Eb-n egy sörözőben az akkor új, Dél-Afrikából hazaérkezett utánpótlás kapitány mesélte el, osztotta meg az oda kiutazó magyar úszóedzők egy csoportjával. Őt barátja, Kiss Laci hozta haza. Amikor megivott egy-két sört, elkezdte mesélni ezt a sztorit a Laciról, hogy bizonyítsa, mennyire jóban van vele, el is mondta, Lacitól tudja az egészet. Szinte szó szerint azt, ami a jegyzőkönyvben le van írva. Azóta persze tagadja, hogy ő volt.
Nekem öt lányom van és ez engem mérhetetlenül felháborított. Ez erkölcstelen dolog. Én már korábban kiraktam a közösségi oldalamra párszor. Feljelentéssel fenyegetőztek már akkor is Gyárfásék, de én mondtam nekik, remek, jelentsetek fel, legalább kiderül az igazság.
Minden újságíró azt kérdi, miért most szivárogtattam ki a Privátkopónak mindezt. De nem én szivárogtattam ki. Én nem is ismerem ezt a lapot. De nem is az a kérdés, ki szivárogtatta ki. Szeretném megkérdezni az összes magyar médiumtól, miért csak most derült ki ez az egész, és miért próbálják most hibáztatni az újságírót, aki ezt az egészet kiásta, azokat, akik a témával foglalkoznak? Pedig ettől tisztul a társadalom.”
Azért az ennyiből is látszik, hogy igencsak elegük lehetett belőle az összetartó úszóknak, akik pillanatok alatt megbuktatták a kívülről érkezett Bienerthet. Botrány vagy sem, ezzel a hároméves eltiltással gyakorlatilag egy életre tönkretették.
Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS