Nem ez az első eset, amikor az Európai Uniót érintő válságok közepén Brüsszel erőlteti a kártékony és irracionális tervezeteit. A migrációs válság, vagy a koronavírus-járvány esetében is bizonyossá vált, hogy a puszta racionalitás helyett Brüsszelt egyfajta radikális baloldali ideológia vezérli.
A Brüsszel által tervezett olajembargó hatással lenne az egész világra, és beláthatatlan következményei lennének. Az irracionális tervezet teljesen figyelmen kívül hagyja azt a tényt is, hogy Oroszország a háború után is itt lesz a hatalmas nyersanyagkészleteivel. Magyarország az utolsó szankciós csomag tervezetet nem tudja elfogadni, mert az nemcsak a magyar gazdaságot, hanem egész Európa sokkot kapna. Ha elfogadnák, a fogyasztók és az egyszerű emberek fizetnék meg az Európai Bizottság felelőtlen politikájának a következményeit.
Azonban ez a tény nem foglalkoztatja az EB-t, ugyanis már a hatodik szankciós csomag teljesen összhangban van a korábban elfogadott Fit For 55 nevű klímacsomaggal, amellyel radikálisan kívánják megváltoztatni az átlag európai emberek mindennapjait. A csomagot a kezdetektől fogva ellenezte a magyar kormány, mert a zöld átállás költségeit az uniós polgárokkal fizetették volna meg. Az irracionális embargó esetében ugyanez a helyzet, ugyanis a hatástanulmányok nélküli, irracionális olaj- és későbbi gázembargó gazdasági csődhöz is vezethet.
Az Európai Bizottság úgy erőlteti az embargó kérdését pusztán ideológiai okokból, hogy számos energetikai, gazdasági szakember egybehangzó véleménye szerint beláthatatlanul katasztrofális következményei lennének a tervezetnek. Egész országok sorában teljesen összeomlana a gazdaság, az energiainfláció fűtésével a lakosok egyre kevesebbet tudnának fogyasztani, elszállna az infláció, az ipar versenyképessége teljesen megszűnne, sőt, veszélybe kerülne az ipari termelés, kidőlne a modern társadalmunk néhány alappillére.
Az Origo által megszólaltatott összes szakértő hangsúlyozta a szankciós csomag értelmetlenségét, ugyanis az átállási időszakban Oroszország új vevőket találna a fejlődő országok magas energiaigénye miatt, miközben a szanckió feltornáznák az egekbe a fosszilis nyersanyagok árait, így Oroszország gyakorlatilag még magasabb haszonra is szert tehet. Az egyöntetű álláspontjuk szerint ez a szankciós tervezet jobban árt az európai nemzetgazdaságoknak, mint magának Oroszországnak.
Tehát az Európai Bizottság egy olyan szankciót vezetne be, ami romokba döntené az uniós nemzeteket, különösen azokat, amelynek nagy orosz energiafüggősége van, miközben gazdagabbá teszi azt az államot, amelyet büntetni akar a háborús agresszió miatt. Ezt a logikát követve feltételezhető, hogy az irracionális döntés egyik legfőbb oka, hogy bevezessék a valóságtól elrugaszkodott klímacélokat.
Forrás: Origo; Fotó: MTI/EPA/Szergej Ilnyickij
Facebook
Twitter
YouTube
RSS