A NATO a Magyar Idők kérdésére határozottan cáfolta a brüsszeli Politico című lapban a Magyarország és a katonai szövetség közti bizalmatlan viszonyról írtakat. A portál anonim forrásokra támaszkodva számol be növekvő orosz befolyásról hazánkban. A nagyrészt liberális, köztük Soros Györgyhöz kötődő médiumokra hivatkozó cikk állításait a magyar baloldali ellenzék a nemzetbiztonsági bizottság napirendjére venné.
A NATO sajtóközpontja által a laphoz eljuttatott közlemény a szervezet egy tisztviselőjét idézve állítja, hogy Magyarország értékes tagja a katonai szövetségnek, és a titkosszolgálati NATO-információkhoz minden tagállam egyformán hozzáfér, ez alól hazánk sem kivétel. A Magyar Idők a Politico nevű brüsszeli lapban megjelent, rosszindulatú híreszteléseket tartalmazó cikk kapcsán kérte a NATO állásfoglalását. A liberális portál a budapesti amerikai nagykövetség egy korábbi tisztviselőjére, a brüsszeli NATO-főhadiszállás „egyes tisztjeire” és állítólagos magyar titkosszolgálati szakértőkre hivatkozva állítja, hogy a szövetség nyugati tagállamaiban „mindenki azt gondolja”, hogy Magyarország megbízhatatlan, és a tisztviselők utasítást kaptak, hogy „ne adjanak semmilyen bizalmas információt a magyaroknak, még ha rendelkeznek is a megfelelő engedélyekkel”. A cikk a Soros Györgyhöz köthető 444.hu információira is támaszkodott, és megszólaltatták az erősen kormánykritikus korábbi budapesti amerikai nagykövetet, Eleni Kounalakist is. Ezenkívül a magyar kémelhárítás műveleti igazgatói posztjáról elbocsátott Katrein Ferenc tavasszal előadott történetét vették elő ismét. Annak ellentmondásaira Földi László ezredes, az Információs Hivatal volt műveleti helyettese mutatott rá márciusi megjelenésekor, amikor kifejtette: mindez egy jól felépített lejáratókampány része volt. Az elbocsátott kémelhárítási igazgató leporolt története mellett egy áprilisi 444.hu-cikkről is említést tesz a belga lap, amelyben az állt, hogy a nemzeti konzultáció weboldalát használók adatait Oroszország számára tette elérhetővé a kormány. A Politico cikkének címe fenyegető mértékű magyarországi orosz befolyást vizionált, ám ezt konkrét tényekkel nem támasztották alá. A brüsszeli hírportálon megjelenteket elsőként a 444.hu közölte, a magyar balliberális ellenzék pedig tényként kezelte az állításokat.
Az MSZP miniszterelnök-jelöltje megdönthetetlen bizonyítékként értékeli a liberális brüsszeli lap állításait
Botka László csütörtökön bejelentette, hogy a szocialisták kezdeményezik az Országgyűlés nemzetbiztonsági és honvédelmi bizottsága együttes ülésének összehívását, amelyet július utolsó napjára tűztek ki. A Politicóban megjelentekre alapozva jelentette ki az MSZP miniszterelnök-jelöltje, hogy a kormányfő „seftel” a magyar emberek biztonságával. Botka László „megdönthetetlen” bizonyítékai egyikeként említette a 444.hu-n tavasszal közölteket, illetve a brüsszeli lap híradását, amely szerint több mint 300 orosz titkos ügynök tartózkodik Magyarországon. A Politicóban közöltek megalapozatlanságára jellemző, hogy hazánk NATO-mintaország voltát is gyanús körülménynek tüntetik fel. Mint írják, Magyarország annak ellenére vállalta, hogy teljesíti azt a NATO irányelvei között szereplő előírást, amely szerint a tagállamoknak a GDP-jük két százalékát kell honvédelemre fordítaniuk, hogy azt jelenleg csak öt tagállam teljesíti. Ezenkívül a Koszovóban és Afganisztánban szolgálatot teljesítő és az Észtországban is jelenleg gyakorlatokat folytató magyar NATO-csapatok misszióját Orbán Viktor színjátékaként említették, amellyel a Kremllel fenntartott baráti viszonyát takargatja. A lapunknak küldött NATO-nyilatkozat az említett küldetéseket is értékes hozzájárulásként jellemezte, ezzel együtt a katonai szövetség sajtóirodája kiemelte Magyarországnak a szövetség keleti régiójának kollektív védelmében betöltött szerepét is.
Forrás: Magyar Idők, fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS