Rendkívüli képmutató, hogy miután az ellenzéki pártok meg akarták akadályozni az Országgyűlés legutóbbi ülését, és az ellenzéki politikusok a Soros-aktivistákkal együtt előre megtervezett erőszakos akciókban, közintézmények elfoglalásban vettek részt, most erről rendkívüli ülést kezdeményeznek – közölte a Fidesz az ellenzék azon kezdeményezésére reagálva, miszerint január 3-án rendkívüli parlamenti ülésen tárgyalnák a 2018 végére időzített hisztikampányt.
Pénteki közös sajtótájékoztatójukon az ellenzéki pártok még abban reménykednek, sikerül a 2018-as évvel magunk mögött hagyott hisztériát 2019-re is átörökíteni, és már január elején tematizálni a rabszolgatörvénynek hazudott törvénymódosítás kapcsán a Parlament munkáját is. A január 3-án tartandó rendkívüli parlamenti ülés kapcsán Burány Sándor, a Párbeszéd képviselője azt állította, a fideszes Balla Györgytől azt a tájékoztatást kapták, hogy a kormánypártok várhatóan részt vesznek a rendkívüli botrányülésen. Burány Sándor úgy fogalmazott, a parlamentben az elmúlt időszakban történt “tűrhetetlen jogsértésekkel” kívánnak foglalkozni.
Az ellenzék ennek érdekében két határozati javaslatot tárgyalna, amelyek kimondanák, hogy jogellenesen vezették a Ház december 12-i ülését, továbbá azt is, hogy december 16-án és 17-én megsértették a képviselők mentelmi jogát az MTVA székházánál, amikor biztonsági őrök fizikailag bántalmazták a politikusokat
– ismertette.
Vadai Ágnes, a DK képviselője kijelentette, az ellenzék valamennyi parlamenti eszközt igénybe veszi álláspontja kifejtésére. Példaként említette erre, hogy az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottságnak is foglalkoznia kell azzal, hogy a közmédia épületénél az államhatalom képviselőit, rendőröket és mentősöket is akadályoztak a munkavégzésben. Bangóné Borbély Ildikó, az MSZP politikusa úgy fogalmazott, remélik, a kormánypárti képviselők nem maradnak gyáván távol a rendkívüli üléstől, így az nem válik határozatképtelenné. A szocialista képviselő arra kérte Kövér László házelnököt, hogy ne szelektíven próbálja kivizsgálni az elmúlt három hétben történt parlamenti eseményeket, hanem például annak is járjon utána, Lezsák Sándor levezető elnök jogszerűen vonta-e meg a szót az ellenzéktől a “rabszolgatörvény” általános vitájában.
A jobbikos Farkas Gergely emlékeztetett, pártja azért is támogatta a Ház rendkívüli ülésének összehívását, mert Kövér László hosszú ideje távol marad a házbizottsági ülésektől, így azokon nem lehet érdemi vitát folytatni az ülésteremben történtekről. Kiemelte továbbá, minden, parlamenten kívüli eszközt is támogatnak annak érdekében, hogy az emberek hangot tudjanak adni a “rabszolgatörvénnyel” és a kormánnyal szembeni elégedetlenségüknek. A Jobbik ezért arra biztat mindenkit, hogy vegyen részt az országosan szervezett tüntetéseket, félpályás útlezárásokon és későbbi sztrájkokon. Csárdi Antal, az LMP képviselője szintén úgy vélekedetett, hogy a “rabszolgatörvény” tárgyalása és elfogadása sem volt jogszerű, így az ellen minden parlamenti és azon kívüli eszközt fel kell használni.
A pénteki sajtótájékoztatóra reagálva a Fidesz közleményben tudatta, a kormánypártok nem vesznek részt az ellenzék képmutató színjátékában. Mint kifejtették,
rendkívüli képmutató, hogy miután az ellenzéki pártok meg akarták akadályozni az Országgyűlés legutóbbi ülését, és az ellenzéki politikusok a Soros-aktivistákkal együtt előre megtervezett erőszakos akciókban, közintézmények elfoglalásban vettek részt, most erről rendkívüli ülést kezdeményeznek. Ebből is látszik, hogy nem a magyar emberek, hanem csak a balhé és a hatalom érdekli őket. A kormánypártok nem kívánnak részt venni az ellenzék képmutató színjátékában, ezért nem vesznek részt az ellenzék által kezdeményezett ülésen.
Forrás: MTI/OS; Vezető kép: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS