Egy éve, hogy Magyarország és vele egy időben, de külön eljárásban Szlovákia megtámadta a migránsok szétosztásáról szóló határozatot az Európai Bíróságnál. Az ügymenet általában 12-14 hónap, ez esetben azonban elérheti a 20 hónapot is, értesült a Magyar Idők.
A lap információi szerint a luxemburgi székhelyű fórum 2017 első hónapjaiban tárgyalhatja az Európát érintő legfontosabb kérdést, ítélet pedig a legkorábban a nyáron várható. Az elnyúló procedúráról szóló értesülést támasztja alá az Európai Bíróság elnökének, Koen Lenaerts a közlése. Kifejtette: az Európai Bíróság ügyintézése általában 12-14 hónapig tart, a kvótaper kapcsán azonban legalább fél évvel hosszabbra nyúlik az eljárás. Az akár az unió jövőjét is befolyásoló ítéletre így húsz hónapot is várni kell majd. A bírósági vezető hozzátette, hogy jelenleg a különféle beadványok lefordításával foglalkozik a fórum. Luxembourgban ugyanis a francia számít a munkanyelvnek, így minden fontos iratnak rendelkezésre kell állnia ezen a nyelven.
A cikk emlékeztet, az Európai Unió Tanácsának bel- és igazságügyi formációja múlt év szeptemberében határozott úgy: a közösség más tagállamaiba kellene áthelyezni több mint százezer olyan külföldi személyt, akik eredetileg Olaszországban és Görögországban nyújtották be menedékkérelmüket. Magyarország mellett Szlovákia emelt szót elsők közt a kötelező betelepítési kvótával szemben. Márciusban pedig az új lengyel kormány is hasonlóan nyilatkozott az ügyben. A migránsok szétosztásáról szóló határozat mellett foglalt állást Görögország, Olaszország és Németország.Továbbá Svédország, Franciaország és Belgium, az Európai Bizottság, és Luxemburg is.
Forrás: Magyar Idők
Fotó: Milos Bicanski/GettyImages
Facebook
Twitter
YouTube
RSS