Földi László biztonságpolitikai szakértő szerint alapvető kérdés, hogy a multikulturális rend vagy a nemzetállamok és képviselőik “győznek” Európában: a nemzetállamok képesek megállítani az “inváziót”, ha viszont a multikulturalizmus győz, a folyamat folytatódni fog. Csak PR-értéke van Angela Merkel kijelentésének, miszerint az unión kívül is hotspotokat kellene felállítani, ez ugyanis nem került be az uniós csúcs záródokumentumába.
A szakértő az M1 aktuális csatorna kedd reggeli műsorában felhívta a figyelmet az olasz titkosszolgálat vezetőjének múlt heti nyilatkozatára, miszerint egyértelmű bizonyítékaik vannak, hogy a magát Iszlám Államnak nevező terrorszervezet újabb pénzforrásokat áldoz a menekültekkel, embercsempészekkel való együttműködésére. Vannak erők, amelyek irányítják az illegális migrációt, s amelyeknek érdeke, hogy Európa inváziója ne fejeződjön be.
Földi László szerint értekezleteken ezt az inváziót nem lehet megállítani. A szakmának kell cselekednie, a titkosszolgálatoknak, valamint a NATO haderejének – fejtette ki. A szakértő kiemelte: Európa határait le kell zárni, de nem Európa partjainál, hanem a “másik oldalon”, Észak-Afrikánál, Törökországnál. Ehhez Európa rendelkezik haderővel, megfelelő technikával és emberrel egyaránt. Hozzátette: amíg a magyar miniszterelnök szájából ezt komolyan kell venni, Merkel szava nem hitelt érdemlő.
Választás van, Merkelnek muszáj valamilyen enyhébb képviseletet tennie ebben az ügyben a választói felé. Másfél éve egészen más döntést hozott Németország, ezt egész Európa megsínylette. Erre azt mondta Merkel és pénzügyminisztere, hogy hibáztak, van ilyen. A politikában a hiba konzekvenciája, hogy lemond az illető. Nem ez történik, hanem Merkel újra indul – érvelt Földi László. Alapvető változás nem várható, hiszen az nonszensz lenne, hogy 180 fokos fordulat történik a politikai attitűdben. A Máltán és a külügyminiszteri megbeszéléseken felvetett unión kívüli hotspotokra másfél évvel ezelőtt kellett volna hangsúlyt fektetni, és akkor már a cselekvés következne. A mostani megállapítások ugyanis nem jelentenek operatív lépéseket, csak elvi felvetést – hívta fel a figyelmet.
Földi László a fordulatot nem a németektől, hanem az olaszoktól várja. Megemlítette, hogy az olasz titkosszolgálat vezetője azt nyilatkozta, egyértelmű bizonyítékaik vannak arra, az Iszlám Állam újabb pénzforrást lát a “menekültekkel és az embercsempészekkel való együttműködésben”. Ilyen értelemben ez egy stratégiai kérdéssé vált. Nem arról beszélünk, hogy menekültek nekiindulnak Európának, hanem arról, az invázió irányítói nagyon konkrét és operatív lépéseket tesznek, hogy növeljék ezt a tömeget. Ez hadászatilag egy olyan élethelyzetet jelent, melyben nem a politikának, hanem a szakmának, a NATO-nak kell állást foglalni – hangsúlyozta.
MTI/hirado.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS