Az Európai Bizottság ajtaja mindenki előtt nyitva áll, ez vonatkozik a civil szervezetek képviselőinek látogatására is – válaszolta Alexander Winterstein, az Európai Bizottság helyettes szóvivője a Soros György hétfői, az uniós bizottság alelnökével folytatott megbeszélésének részleteit firtató újságírói kérdésre. A zárt ajtók mögött zajlott, ismeretlen témájú megbeszélésről azt mondta Winterstein, hogy a biztosok találkozóinak ténye mindig nyilvános, ugyanis a bizottság a legnagyobb átláthatóság pártján áll, nincs takargatnivalója.
Margarítisz Szkínász EB-szóvivő már pénteken nyilatkozott ugyanebben az ügyben, és elmondta, hogy Soros György és Frans Timmermans nagyon régóta ismerik egymást, és rendszeresen folytatnak egyeztetéseket az Európai Uniót érintő témák széles köréről. Az eszmecserék a bizottság álláspontja szerint egyebek mellett arra adnak lehetőséget, hogy megbeszéljék, hogyan lehetséges összetartani az uniós tagországokat. Maga a bizottság alelnöke még februárban közölte, hogy Soros Györggyel mintegy húsz éve tart az előremutató együttműködés, a megbeszélésen pedig a jogállamiság (lásd: Magyarország és Lengyelország ellen bevetésre előkészített hetes cikkely), a nyitott társadalmak (lásd: Nyílt Társadalom Alapítványok) és a demokrácia (lásd: „legyenek új választások, amíg nem nyerünk”) melletti határozott elkötelezettség kap hangsúlyt.
A magyar embereket a kormány képviseli, nem Soros, nem a LIBE, nem az NGO-k, nem Timmermans
Szijjártó Péter kijelentése szerint Soros a magyarok megbüntetését akarja elérni Brüsszelben, amiért nem az ő jelöltjeire szavaztak, hanem a bevándorlást elutasító Fideszre. Az uniós tagállamok külügyminiszteri luxembourgi tanácskozásának szünetében külügyminiszter hangsúlyozta, hogy a magyar kormány nem enged annak a nemzetközi nyomásnak, amely azt próbálja elérni, hogy a magyar kormány a magyar emberek biztonsága előtt és helyett, a migránsok jogaival és a migrációs folyamatok ösztönzésével foglalkozzon. A LIBE bizottság készülő, Magyarországot elítélő jelentésével kapcsolatban kijelentette, hogy ismeri a LIBE tagjainak érvelését, a magyar emberek képviseletére azonban nem a LIBE-bizottság, nem Soros György, nem Frans Timmermans és nem az NGO-k jogosultak, hanem a magyar emberek által megválasztott parlament és a magyar emberek által kijelölt kormány. Hozzátette, hogy a brit vagy a francia választási rendszer szerint nem kétharmados, hanem 85 százalékos többségük lenne a kormánypártoknak az új parlamentben.
Hollik István szintén azt hangsúlyozta, hogy Soros György nem tudja elfogadni és tudomásul venni a magyar választások eredményét. Az MTI-nek nyilatkozó politikus leszögezte, elvárják annak nyilvánosságra hozatalát, hogy miről egyeztetett zárt ajtók mögött Timmermans és Soros. Megjegyezte, a zárt ajtó okán is lehet arra következtetni, hogy arról egyeztettek: a választások után miként fokozzák a nyomást Magyarországra, hogy „ránk erőltessék” az akaratukat. A nyomásgyakorlás egyik eszközének nevezte a múlt héten bemutatott „Soros-jelentést”, elmondta azonban, hogy az új kormány jelentős legitimációval, megsokszorozott erővel fog ellenállni ennek.
MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS