A 73 kilogrammos Ungvári Miklós első mérkőzését megnyerte a vigaszágon, így a bronzéremért léphetett tatamira, de a bronzmeccset elveszítette, és pontszerző, ötödik helyen végzett.
London ezüstérmese a vigaszágon az amerikai Nicholas Delpopolót győzte le intésekkel. Ungvári végig többet próbálkozott, de érvényes akciót egyikük sem tudott végigvinni. A másodszor passzivitásért megintett amerikai végül ezzel az intéssel szenvedett vereséget. Ungvári Miklós ezután a belga Dirk van Tichelttel került szembe. Itt is támadólag lépett fel a magyar, de a belga jól kontrázta meg egy támadását, és karfeszítéses ipponnal idő előtt véget vetett a küzdelemnek.
A 35 éves Ungvári negyedik olimpiáján szerepelt, 2004-ben Athénban és 2008-ban Pekingben helyezetlenül zárt. A mérkőzés után a könnyeivel köszködve nyilatkozott a köztévé riporterének. „Előbb még meg kell emésztenem a történteket, aztán jöhet bármi más” – mondta csalódottan.
Az 57 kilogrammos Karakas Hedvig a hetedik helyen végzett, miután elvesztette vigaszági mérkőzését.
A magyar lány ellenfele a tajvani Lien Csen-ling volt a vigaszágon, akivel eddig háromszor találkozott és kétszer vereséget szenvedett. Az ázsiai cselgáncsozó lengyel és amerikai riválison túljutva maradt alul az olimpiai második román Corina Caprioruval szemben.
Pár perces fogáskeresés után a 26 éves Karakas próbált dobást indítani, sikertelenül. Mindkét cselgáncsozó begyűjtött egy-egy intést, aztán a tajvani percei következtek. Előbb leszorítással kísérletezett, ezt még megúszta a világbajnoki bronzérmes magyar, aztán állásnál Lien egy jukót érő levitellel szerzett előnyt. Karakas továbbra sem tudott akciót bemutatni, a tajvani jól védte támadásait, így vereség és hetedik hely lett a vége. Később Lien a 4. helyen végzett.
Karakas sírva vonult le a tatamiról, edzője, Toncs Péter próbálta vigasztalni. „Az 57 kilós mezőny nagyon erős, a nőknél talán a legerősebb” – mondta később a magyar dzsúdós. „A kijutottak közül 16-20 ember között ki lehetne osztani az érmeket. A tajvani lánnyal egyszer, az idei Mastersen küzdöttem, akkor vezetésről veszítettem. A taktikánk hasonló volt, mint akkor, ami szerintem működött is. Készültünk előre erre a combdobásra, vissza kell néznem, úgy éreztem talán sikerült kifordulni belőle, de megkapta a jukót” – idézte fel a meccs történéseit Karakas, hozzátéve, nem elégedett, mert éremért jött.
Utóbb kiderült, hogy a nyolc között a későbbi olimpiai bajnok győzte le.
Vazaarival verte Ungvárit az azeri Rusztam Orujov egy különös meccsen.
Végig sokkal kezdeményezőbb volt a magyar dzsúdós, de az egyik akciója után Orujov visszatámadott, és néhány centiről a hátára ejtette Ungvárit – a szokatlan mozdulatért vazaarit ítéltek a bírók. Az azeri innentől fogva szó szerint nem csinált semmit, és a hátralévő három percben teljesen nyilvánvaló volt, hogy semmi más célja nincs, csak kibekkelni a végéig az előnyt. Nyilvánvaló volt, kivéve a bíróknak, akik igencsak szűkmarkúan osztogatták neki passzivitásért az intéseket. A harmadikat három másodperccel a végén adták, ez viszont már nem segített Ungvárin, hiszen négy intés egyenértékű egy ipponnal, amivel még megnyerhette volna a meccset.
A vigaszágon, Karakashoz hasonlóan még eljuthat a bronzéremig.
Hazai, brazil dzsudoka ellen vívott, és vazaarival vereséget szenvedett Karakas Hedvig.
Karakas tűnt kezdeményezőbbnek az összecsapás során, de Rafaela Silva nagyon biztosan állt a lábán, nem lehetett elmozdítani a földről. Egy váratlan ellentámadással aztán ki tudta húzni Karakas lábát, és ez a vazaari döntőnek bizonyult.
Karakas a vigaszágon folytatja, és ha a következő meccsét megnyeri, akkor bronzéremért vívhat.
Nehéz meccsen, az utolsó pillanatokban nyert Ungvári.
A holland Dex Elmont állt a mi versenyzőnk útjába a nyolcaddöntőben, és erre sem lehetett ráfogni, hogy könnyű menet lett volna. Az utolsó pillanatokig pont nélkül állt az összecsapás, csak egy-egy intés állt a két versenyző neve mellett. Ungvári viszont nem akart hosszabbítást, és hat másodperccel a vége előtt eldöntötte el a továbbjutás sorsát egy tökéletesen kivitelezett ipponnal.
A legjobb négy közé jutásért Rusztam Orujov lesz Ungvári ellenfele.
Kimerítő küzdelemben, érvényes akció nélküli meccsen, intéssel nyert Karakas a nyolcaddöntőben.
Perceken át földharcban gyűrte egymást Karakas és a kanadai, de nem tudtak pontot csinálni egymáson. Nem egész egy perccel a vége előtt a bíró megintette Beauchemint, és ez döntőnek bizonyult. A kanadai nagyon törtetett előre, hiszen akciót kellett volna végrehajtania, karakas viszont felvette az iramot, és ő is komoly erőket mozgósított. Az intéssel megnyerte az összecsapást, az idő letelte után viszont látszott, mennyire kifárasztotta egymást a két dzsúdós, hiszen mindketten másodpercekig feküdtek a földön.
Karakasra a negyeddöntőben még ennél is nehezebb meccs vár a hazai Rafaela Silva ellen.
Ungvári Miklós kemény meccsen, vazaarival nyert a 32 között a férfi cselgáncsozók 73 kg-os súlycsoportjában.
Sokáig pont nélkül húzta-vonta egymást a két versenyző, miközben Ungvárit már a legelején megintették, így mindenképpen érvényes akciót kellett csinálnia. Egy jukóval elhárította a feje fölül a közvetlen veszélyt, így viszont a végén már Saraivának kellett elkeseredetten támadnia. Az utolsó pillanatokban földharcban jól fordította át ellenfelét a magyar dzsúdós, és lejárt az idő, tehát a meccs már a kezében volt, de Ungvári harcosságára jellemző, hogy az idő letelte után is folytatta a leszorítást, hogy ipponnal nyerjen. A portugál viszont egy másodperccel korábban kibújt a szorításból, így vazaarit ért az akció.
Ungvári a holland Elmont Dex-szel küzdhet meg a legjobb nyolcba kerülésért.
A londoni ötödik helyezett Karakas Hedvig hamar véget vetett az első mérkőzésének az 57 kg-osok versenyében. Egy juko után ippont érő dobással győzte le a türkmén Rusana Nurjavovát.
A nyolcaddöntőben a kanadai Catherine Beauchemin-Pinard lesz az ellenfele, aki ellen eddig egy győzelme és két veresége van.
Ungvári Miklós 15.54-kor kezd a portugál Nuno Saraiva ellen.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS