Székesfehérvár első embere, Cser-Palkovics András kapta idén a Szféra Kft. által alapított Év polgármestere díjat, amelyet a Fidesz–KDNP-s politikus pénteken, a Fejér megyei Velencén vehetett át. Az év alpolgármestere ezúttal Kis Andrea, az év jegyzője pedig Bacsa Vendel lett – írja a Magyar Nemzet.
A magyar kormány elkötelezett a települések közösségépítő tevékenységének támogatása mellett. A kabinet számára fontos továbbá az is, hogy mind a modern városok, mind a modern falvak a XXI. század nyertesei, a magyar vidék fejlesztésének, fejlődésének kulcsszereplői legyenek, és a jövőben a sikeres és modern európai települések közé tartozzanak
– mondta pénteken Velencén, a Városi polgármesterek randevúja elnevezésű szakmai tanácskozáson Dukai Miklós, a Belügyminisztérium önkormányzati helyettes államtitkára.
Az eseményen kiosztották a Szféra Kft. által alapított Év polgármestere díjat, melyet Cser-Palkovics András, Székesfehérvár első embere nyert el. Az Év alpolgármestere elismerést idén Kis Andrea (Hódmezővásárhely), az Év jegyzője díjat pedig Bacsa Vendel (Békéscsaba) kapta.
Rendkívül megtisztelő számomra, hogy ilyen elismerésben részesítettek, meglepett a döntés, ami ugyanakkor nagyon jólesett
– közölte a Magyar Nemzettel Cser-Palkovics András, aki köszönetet mondott azoknak, akik szavazatukkal támogatták a díj elnyerésében. Székesfehérvár első embere a közelgő önkormányzati választásra utalva kiemelte: rendkívül izgalmas időszak következik, a legfontosabb megmérettetés októberben lesz, amikor a fehérváriaknak lehetőségük lesz véleményt formálni a polgármesteri munkájáról is.
Bízom benne, hogy a mostani elismerés összhangban van a fehérváriak véleményével is
– tette hozzá. Cser-Palkovics András elmondta: ő úgy tekint a polgármesteri tevékenységre, mint egy szolgálatra, ami mindig egy csapatmunkát feltételez. A kormánypárti polgármester, aki kilenc éve áll Fejér megye székhelyének élén, nagyon büszke arra, hogy Székesfehérvár egy erősebb közösség, mint volt 2010-ben.
Nemcsak éldegélünk itt egymás mellett százezren, hanem közös otthonunkként gondolunk Székesfehérvárra. Büszke vagyok arra is, hogy az eltelt évek alatt a város költségvetését, pénzügyeit teljesen biztonságossá tudtuk alakítani, és a város gazdasági növekedését is sikerült nyugodt pályára állítani. Amíg 2010-ben 18,5 milliárd forint volt a város adósságállománya, ma nincs tartozásunk, sőt, a városnak vannak tartalékai. Ennek köszönhetően számos olyan fejlesztést valósítottunk meg, ami az élet minden területén már a fenntartható város felé mutat
– hangsúlyozta Cser-Palkovics András.
Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI/Bruzák Noémi
Facebook
Twitter
YouTube
RSS