A hondurasi Gracias egyházmegye püspöke, Walter Guillén Soto egy új eucharisztikus csodát ismert el – írja a Vasárnap a Mandinerre hivatkozva. Tavaly június 9-én délután San Juan városában az El Espinal-kápolnában a helyi katolikusok Úrnapját ünnepelték. José Elmer Benítez Machado, aki bemutatta a szentmisét, mindenki más előtt érkezett a helyszínre. A szentmise helyi idő szerint délután öt órakor kezdődött. Amikor eljött az áldozás ideje, Benítez kinyitotta a tabernákulumot, majd észrevette, hogy a korporálén, amely a cibórium köré volt hajtogatva, véres foltok vannak.
Megdöbbentem. Az első reményem az volt: »ez Krisztus vére«
– mondta, és hozzátette, hogy hirtelen nem is tudta, hogy mit tegyen, ezért folytatta az Eucharisztia kiosztását. Megkérdezte a jelenlévőket, láttak-e a templomban valakit korábban, esetleg tapasztaltak-e vízszivárgást, majd elmondta, mit látott. A hívek megerősítették, sem vízszivárgást, sem senkit nem láttak a környéken, majd megkérték az atyát, mutassa meg nekik, amit látott. Másnap Marvin Sotelo atya és Oscar Rodríguez atya, Jézus Szentséges Szívének misszionáriusai elmentek a helyszínre, hogy a saját szemükkel lássák, amiről Benítez korábban beszámolt. Sotelo a korporálét egy hermetikusan lezárt műanyag zacskóba tette, a parókián őrizte, és két nappal később átadta Guillén püspöknek. Guillén szkeptikus volt, és úgy határozott, hogy nem fog azonnal döntést hozni. Három hónappal később a püspök elrendelte, hogy orvosok is vizsgálják meg a vért. Először is
kizárták, hogy a foltok hamutól vagy állati vértől származnának,
később aztán kiderült, emberi vér, ráadásul AB vércsoportú, Rh+, amely megegyezik azzal, amit a torinói leplen és az lancianói csoda alkalmával találtak. Ráadásul ez a vércsoport a Hondurasban ritka, a lakosság kevesebb mint 2,5 százaléka rendelkezik vele. A szakértői vizsgálatok azt is kizárták, hogy a vérfoltok mintázata mesterségesen készült volna. Gracias püspöke ezután megerősítette, hogy valóban csoda történhetett, és nem vonja kétségbe a vizsgálatokat és a tanúk vallomásait.
Forrás: Mandiner
Facebook
Twitter
YouTube
RSS