Egyre több forrás szerint véget ért a magyar könyvpiac egyik szereplőjének, az utóbbi időben leginkább botrány- és bulvárkönyveket kiadó Ulpius-háznak a sikertörténete. A hivatalosan meg nem erősített hírek szerint a cég kedden csődvédelmet kért.
Egyre több forrás, köztük egy névtelenséget kérő felső vezető is megerősítette a hvg.hu-hoz eljutott pletykát, miszerint csődvédelmet kért az Ulpius-ház kiadó. (A csődvédelem általában arra szolgál, hogy a cég megegyezzen a hitelezőivel, tőlük időt kérjen és nyerjen a kintlévőségek rendezésére – és ezidő alatt újjászervezzék a céget, hogy annak életképes működését újfent biztosíthassák.)
A lap úgy tudja, a munkatársak körében tegnap tartott zártkörű tájékoztatón mondta el a rossz hírt a kiadó első embere, Kepets András (aki nem azonos Kepes András televíziós újságíróval – a szerk.). Információik szerint az Ulpius-boltokban ma rendkívüli leltározást rendeltek el, a cég könyveit elhelyező raktárak készleteit pedig lezárták, ami szintén csődhelyzetre utal.
Az Index ásta elő először: a nyilvános cégadatokban mostanra az olvasható, hogy az Ulpius-ház Könyvkiadó és Szolgáltató Kft. március 10-én az eddigi székhelyét a Thurzó utcából áthelyezte a Szent István körút 18. alá, és három telephelyét (a Szent István körút 18., a Kolosy tér 1. és a Margit körút 1. alatt egyébként az Ulpius bolthálózat három címeként bejegyzetteket) töröltette.
A kiadót több forráson keresztül is próbálta elérni a hvg.hu, végül Galambos Ádámot, a cég kommunikációért felelős munkatársát érték el. Ő azt mondta, a csődvédelem célja elsődlegesen az időnyerés. Az a cél, hogy (Galambos megítélése szerint) a kissé túlzott mértékű terjeszkedéből, a bolthálózat erőltetett bővítéséből, és a magyar könyves szakma általános problémáiból fakadó jelenlegi állapotot túlélje a cég, és szerényebb dimenzióban, kevesebb bolttal fennmaradjon a cég. A csődvédelem óvja a céget, jelenleg folynak a tárgyalások a szerzőkkel a követelések átütemezéséről, a kiadó webshopja működik. 2015-ben a cég már behúzta a fékeket, egyedül A szürke 50 árnyalata jött ki, mostantól pedig egy új ügyvezető (Kepets András innentől csak tulajdonos) megpróbálja racionalizálni a cég működését, megegyezni a hitelezőkkel, és megmenteni a céget.
A teljes cikket ITT olvashatja.
Forrás: hvg.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS