A PS-nek küldött üzenetében fejti ki véleményét a pénteken elfogadott, jogilag kötelező érvényű ENSZ BT- határozatról Dániel Péter ügyvéd, a Demokratikus Koalíció korábbi aktivistája, aki nemrégiben Izraelbe száműzte saját magát, ugyanis retteg Magyarországtól.
“A keresztény Világ vidáman ünnepeli a Karácsonyt. Karácsonyfákat állítanak, ahogy az jó keresztényeknél ilyenkor szokás. Persze a kivágott fenyőfákra kell egy szép csúcsdísz is. Az újra és mindinkább antiszemita Európa fel is tette hát nagy, közös karácsonyfájára a legszebb csúcsdíszt, amit csak el tudtak képzelni, így a szeretet ünnepén. Méghozzá az ENSZ Biztonsági Tanácsának újabb, Izraelt elítélő határozatát. Melynek értelmében Izrael földje „megszállt palesztin terület” lenne. Izrael tehát nem jogosult itt otthonokat építeni polgárai számára, mert hiszen ez a föld a “palesztinok” földje. A kitalált, aljas politikai okokból, mesterségesen létrehozott “palesztin” népé, amelyiknek persze soha nem volt semmilyen földje errefelé. Hiszen Izrael földje már jó 6 ezer éve a zsidó népé. Azé a zsidó népé, amelyiknek máshol, e földön kívül nem volt, soha nem lehetett hazája. Ahogyan azt a Holokauszt borzalmai is megmutatták. Ahogyan azt Herzl Tivadar olyan pontosan leírta örökérvényű, igaz soraiban. De az ENSZ és persze Barack Husszein Obama szerint ez a kicsiny, Magyarország harmadánál kisebb ország sem lehet a sokat szenvedett izraeli népé. Talán azért, mert ugye mi öltük meg szegény Jézust… Azaz mégsem, hiszen őt a deli római katonák gyilkolták meg, ahogyan annyi más zsidót is abban az időben. Az idei évben egy időben van a Hanuka és a Karácsony. Mi, izraeliek ezt az “ajándékot” kaptuk keresztény testvéreinktől, muszlim testvéreink nyomására. Rendben. Odarakjuk a többi ajándék közé a hanukkiák mellé és a gyertyák szelíden rebbenő fényénél elgondolkodunk majd rajta, hogy mivel érdemeltük ki és hogyan “hálálhatnánk meg”. Addig is megpróbálunk higgadtak maradni és persze megbocsátani. Ahogy az ilyenkor, a HanuKarácsony idején illendő… és ahogyan azt anno a zsidó Jézus is tette. “Kedves” Barack Husszein Obama! Izrael egyébként majd akkor hajtja végre ezt a határozatot, amikor Önök visszaadják Washingtont a sziú indiánoknak! Shalom!
dr. Dániel Péter izraeli állampolgár és ügyvéd”
Mint ismert az ENSZ Biztonsági Tanácsa pénteken elfogadott határozatában felszólította Izraelt, hogy vessen véget a telepeslakások építésének a megszállt palesztin területeken. A jogilag kötelező érvényű határozat azt követeli a zsidó államtól, hogy “azonnal és teljes körűen vessen véget a telepeslakások építésének a megszállt palesztin területeken, köztük Kelet-Jeruzsálemben”.
A dokumentum szerint az izraeli telepes-tevékenységnek “nincs jogi alapja, és súlyosan sérti a nemzetközi jogot” – a határozat elfogadását az tette lehetővé, hogy az Egyesült Államok (amely a BT állandó tagja és Izrael szoros szövetségese) ezúttal nem élt vétójogával, hanem tartózkodott a szavazáson. A BT többi tagállama támogatta a határozat elfogadását. A határozattervezetet négy állam terjesztette elő azután, hogy ugyanezt a dokumentumot korábban Egyiptom már előterjesztette, de – Donald Trump megválasztott republikánus párti amerikai elnök és Izrael nyomására – elnapolta a csütörtökre tervezett szavazást. A hírügynökségek arra vezetik vissza az amerikai tartózkodást, hogy Barack Obama hivatalban lévő demokrata párti amerikai elnök és Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök között meglehetősen fagyossá vált a viszony, a Fehér Ház lakója az izraeli telepbővítéseket tekintette a békeerőfeszítések legfőbb akadályának.
A döntés után, karácsony első napján Benjámin Netanjahu miniszterelnök az izraeli külügyminisztériumba kérette a határozatot aláíró országok nagyköveteit, összesen tízet, hogy Izrael nemtetszését kifejezzék a döntés miatt, de az Egyesült Királyságból és Spanyolországból a nagykövetek távollétében csak helyetteseiket tudták Jeruzsálembe kéretni. Kína, Oroszország, Franciaország, Egyiptom, Japán, Ukrajna és Uruguay nagykövetei már vasárnap délután találkoznak a külügyminisztérium képviselőjével, de a határozatot megszavazó Szenegálnak és Új-Zélandnak nincs követsége Izraelben, Venezuelának és Malajziának pedig nincs diplomáciai kapcsolata az országgal.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS