Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke szerint segíteni kell, hogy a migránsok legális csatornák segítségével érkezhessenek az Európai Unió területére – minderről Deutsch Tamás beszélt. A Fidesz EP-képviselője legújabb videós üzenetében úgy fogalmazott: Von der Leyen szeretné, hogy az emberek utazhassanak és megvalósítsák álmaikat. Cél, hogy Tunéziából, Marokkóból, Egyiptomból, Bangladesből, Pakisztánból könnyebben érkezhessenek Európába.
Deutsch Tamás felidézte az elmúlt hét eseményeit, amikor is Franciaország egyik kisvárosában egy migráns háttérrel rendelkező csoport békés helyiekre törte rá az ajtót, késelte meg és sebesítette halálra őket. Továbbá Írország fővárosa, Dublin lángokban áll, miután egy algériai migráns többek között kisgyerekeket késelt meg. Az EP-képviselő kiemelte: “a brüsszeli bürokrácia pedig, mintha mi sem történt volna, változatlanul meghívókat küld a migránsoknak”.
Megkönnyítené számukra az Európába jutás lehetőségét
– húzta alá. Hangsúlyozta: naponta kell határ menti összecsapásokról hallani.
A határőrök pedig életüket és testi épségüket is kockáztatva tartóztatják fel illegális migránsok tízezreit, eközben Brüsszel továbbra is a katasztrofális migránssimogató politikáját akarja erőszakkal ránk kényszeríteni
– mondta.
Erre kell ismét nemet mondani, ezért kell, hogy minél többen kitöltsük a nemzeti konzultációt, hogy ezzel is üzenjük meg: Brüsszelben változás kell
– tette hozzá Deutsch Tamás.
Több legális alternatívát kell kínálni azoknak az embereknek, akik külföldön akarnak szerencsét próbálni, ez mindannyiunk közös érdeke, mivel Európában a szakképzett munkaerő hiánya rekordot döntött – jelentette ki Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke kedden, Brüsszelben. Von der Leyen a nemzetközi embercsempészet elleni konferenciát megnyitó beszédében hangsúlyozta: a bizottság nemrégiben munkaközvetítő rendszer kidolgozását javasolta, és „tehetségpartnerségeket” hoz létre Tunéziával, Marokkóval, Egyiptommal, Bangladessel és Pakisztánnal. Azt szeretnénk, ha az emberek utazhatnának, hogy megvalósítsák álmaikat. De ezt a mobilitást a törvényeknek kell irányítaniuk, nem pedig az embercsempészeknek – hívta fel a figyelmet. Mint mondta, nagyon fontos globális szövetség létrehozása az embercsempészet ellen, a válságkezelés önmagában nem elég. Véleménye szerint olyan rendszert kell kialakítani, amely kiszorítja a csempészeket és megakadályozza, hogy emberek meghaljanak.
Forrás: Mandiner; Fotó: MTI/EPA/Olivier Hoslet
Facebook
Twitter
YouTube
RSS