Az elmúlt hónapokban nagy lendületet vett az egyszer használatos műanyagok elleni globális küzdelem, de Dominika még ehhez képest is beletaposott a gázba, írja a CNN azután, hogy a karibi szigetország kormánya úgy döntött, hogy 2019. január 1-ével teljes egészében betiltja a műanyagból készült ételhordók, poharak és szívószálak forgalomba hozatalát az országban – írja a 444.
Dominika a Természet Szigeteként hirdeti magát, így kötelességünk mindent megtenni, hogy kiérdemeljük ezt a címet
– mondta Roosevelt Skerrit miniszterelnök. A világban az elmúlt években kezdett el terjedni, hogy különadót, termékdíjat vetnek ki a nejlonzacskókra. Nagy-Britanniában egy viszonylag friss tanulmány szerint a 2015-ben bevezetett termékdíj hatására jelentősen csökkent a tengerpartokon felhalmozódó nejlonzacskók mennyisége. A világ több országában vezettek be ilyen termékdíjakat, de Dominika most ennél is drasztikusabb megoldást választott.
Azt, hogy pontosan mi mindent tiltanak be 2019. január 1-vel, még nem véglegesítették, de az biztos, hogy a szívószálak, műanyag tányérok, műanyag evőeszközök, polisztirol poharak és ételtárolók köztük lesznek. A dominikai kormány döntését nagyban befolyásolta, hogy még mindig érezhető az országban a 2017-es Maria hurrikán pusztításának hatása. Márpedig ahhoz nagyban hozzájárult a globális felmelegedés is, amely miatt egyre gyakoribbak és erősebbek a hurrikánok a térségben. A felmelegedéshez pedig nagyban hozzájárul a környezetszennyezés is.
Forrás: 444.hu; Vezető kép: Vox
Facebook hozzászólás
Facebook
Twitter
YouTube
RSS