Donáth Anna megnyilvánult a státusztörvény kapcsán és könnyek között ecsetelte, hogy ez milyen drága. Nem, Annánk szerint nem a magyar kormánynak lesz drágább, hogy növeli a családoknak a pedagógusok fizetését, hanem a magyar családoknak, akiknek most több különóráért kell fizetnie. Azt nem tudjuk, hogy a baloldal friss megváltója miből következtetett arra, hogy a diákok teljesítményének szigorúbb ellenőrzése miért adna okot arra, hogy több különórára járjanak, nem pedig arra, hogy a tanárok komolyabban vegyék a munkájukat, de erős a gyanúnk, hogy ha annak idején is szigorúbban vették volna az ellenőrzéseket, akkor Annuska ma nem fecsegne ennyit össze-vissza.
Donnáth Anna csütörtöki közleményében a státusztörvény kapcsán arról ír, hogy “egy átlagos magyar családnak havi 100 ezer forintjába kerülhet a kormánypárt által kedden elfogadott státusztörvény.” Donáth szerint a jogszabály hatására “eddig nem látott szintre emelkedhet a már most is drámai tanárhiány. Ennek következtében pedig aki szeretné, hogy a gyermekének esélye maradjon a továbbtanulásra és a jól fizető munkahelyre, kénytelen gyermekenként heti 2-3 magánórát fizetni.”
Ez egy két iskolás gyermeket nevelő családnak heti 20-30 ezer forint, havonta pedig a 100 ezer forintot is meghaladhatja. Ennyit kell fizetnie átlagosan egy családnak ma, hogy esélye legyen pótolni azt a tudást, amit az állami oktatás már nem ad meg. Ennyibe kerül egy átlag magyar családnak, hogy a kormány válságba taszította az oktatást
– jelentette ki Donáth, aki nagy valószínűséggel nem olvasta el azt a törvényt, ami ellen tiltakozik. Hiszen a státusztörvény értelmében ezentúl fokozottan felügyelik a diákok iskolai teljesítményét, és ez alapján határozzák meg a pedagógusokét. Vagyis, ahelyett, hogy több különórára lenne szükség, a kormány a tanárokat arra ösztönzi, hogy az iskolában nyújtsanak magasabb szintű képzést.
Persze, nem általánosítunk, nem minden pedagógus járt el így, de előfordult, hogy a pedagógusok az iskolában gyengébb teljesítményt mutattak, hogy arra ösztönözzék a szülőket, hogy különórákra járassák hozzájuk a nebulókat. Mivel a tanárok bére most soha nem látott mértékben nőni fog, amennyiben jól végzik munkájukat, éppen hogy csökkenni fog a különórákra való igény. Már persze abban az esetben, ha egy tanár lelkiismeretesen végzi el a munkáját és nem a mellékesből akar megélni. Ennél egyszerűbben nem tudjuk elmagyarázni Anna számára a helyzetet.
Az EP-képviselő szerint “heti 2-3 különóra ugyanis nem pótolhatja a működőképes állami közoktatási rendszer hiányát”. Dehát Anna, nem is kell pótolni azt, ami nem hiányzik. Hiszen a státusztörvény éppen a közoktatási rendszer javítását hivatott javítani. Ahogy fentebb írtuk, elismételjük (igen, poroszos módszer, de láthatólag annak idején nála ez kimaradt): a tanárok bére növekedik, ha jól teljesítenek a diákjaik ergo (latin szó, jelentése tehát), ha egy pedagógus jó teljesítményt nyújt a közoktatásban.
Kell még valamit mondanom Ildikó?
Forrás: MTI; Fotó: Képernyőfotó
Facebook
Twitter
YouTube
RSS