Az LMP-nek van esélye a legnagyobb ellenzéki párt szerepének betöltésére Ron Werber szerint, aki a kormányváltást sem zárta ki, ha minden összeáll. A korábban az MSZP mellett dolgozó, izraeli kampánytanácsadó a hálózatépítésben látja a siker lehetőségét, és fontosnak tartja, hogy az LMP a jobbik arcát mutassa, tiszteletteljesen viselkedjen a többi párttal, és ne vesszen össze velük.
Sűrűn foglalkoztatják mostanában a pártban a kampánygurut, rendszeresen tart kimerítő fejtágítókat a tagságnak. Szél Bernadett a 168 Órának szólta el magát Ron Werber leendő segítő szerepéről, de Ungár Péter, az LMP elnökségi tagja néhány hete még azt mondta, nincs vele szerződésük. Azóta viszont ez megváltozhatott, és talán arra is okítja az LMP-seket, hogy hogyan ne kotyogjanak ki olyan információkat például egy-egy interjú alkalmával, amelyeket nem akarnak. A párt tagsága nem fogadta egyöntetű lelkesedéssel a gyűlöletkampányok szakértőjét, de a profin működő kormányzati kommunikáció segített meggyőzni őket. Werber legutóbb szűk két hete, külön-külön napon foglalkozott a fővárosi vezetőkkel és a vidéki alapszervezetek embereivel.
Az Index információi szerint maga Ungár Péter vitte be a pártba Ron Werbert, de ennek keresztülviteléhez kellett Szél Bernadett párton belüli megerősödése és a szálakat a háttérbe vonulása után is mozgató Schiffer András partvonalon kívülre szorulása is. A párttagok elmondása szerint a nyers fogalmazásmódra hajlamos Werber vérprofi, érti a dolgát, kiválóan motiválja az embereket, ám egyelőre a gyűlöletkampány helyett a nyugodtságot szorgalmazza, hogy az LMP tisztelettel beszéljen a többi pártról, és ne vesszen össze senkivel. A pártot leginkább azért bírálja a kampánytanácsadó, mert eddig ellustálkodták a nehéz munkának számító, de a kampányban kifizetődő hálózatépítést. A tagok szerint ez a fajta, tudatos politikacsinálás nem volt jellemző az inkább bázisdemokráciában gondolkodó LMP-re.
Werber szerint fő ellenzéki erővé válhat az LMP
Ron Werber természetesen nemcsak az LMP-sek képzésével foglalkozik, hanem a jelenlegi politikai környezetről is van véleménye. Az MSZP-t lecsúszófélben levő, támadható, bizonytalan pártnak gondolja, ami az LMP erősödésének kedvez. Gyurcsány Ferencet és az általa erősen kézben tartott DK-t kemény diónak látja, amely ugyanakkor „mérgező”, és semmiképpen sem szabad vele összeállni. A kisebb baloldali pártokról azt mondta a kampánytanácsadó, hogy „aranyosak”, de a belvároson kívül gyakorlatilag nem is léteznek, sem pénzük, sem hátországuk. A Jobbikot identitásválságban vergődő pártnak látja, csalódott régi szavazótáborral, ezért szorgalmazza az LMP számára a Jobbikkal folytatott vitákat.
A tanácsadó bizakodó Szél Bernadett és az LMP enyhe népszerűségnövekedése kapcsán, sőt úgy véli, még semmi sem dőlt el. A képzéseken azzal biztatja a párttagságot, hogy az emberek nem arra szavaznak, aki az érdekeiket képviselik, hanem csoportdinamika alapján. Valakik a győztesekkel szeretnének lenni, mások viszont éppen azért támogatják az ellenoldalt, hogy a győztes ne nyerje túl magát, legyen mellette ellenőrzés. A 2018-as választás után reálisnak tartja, hogy az LMP legyen a fő ellenzéki párt, sőt a kormányváltást sem zárja ki, ha minden összejön.
forrás: index.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS