Hiába dolgozik több, mint nyolc éve országgyűlési képviselőként Szilágyi György, sem neki, sem családjának nincs a tulajdonában egyetlenegy árva lakás vagy ház, pedig a cégnyilvántartás adatai szerint a jobbikos politikus körül csak úgy forogtak korábban az ingatlanok. Szilágyi múltjában előfordult olyan eset, hogy különböző cégeknél ugyanarra az időszakra más-más címet adott meg, ami zavarossá teszi, hogy a honatya milyen jogcímen használja, illetve használta ezeket az ingatlanokat.
Az ellenzéki képviselők jó ideje sportot űznek abból, hogy olyan erkölcsi alapról támadják a kormányt, amely meglehetősen ingatag. Így volt ezzel hétfőn a parlamentben a kilencvenes években még futballhuligánként mozgolódó, napjainkra már a balra tolódó Jobbik egyik arcaként politizáló Szilágyi György is, aki balliberális társait megszégyenítő módon korrumpálódott – írta pénteken az Origo. A Sneider Tamás mozgalmát képviselő honatyától nem feltétlenül meglepőek a kemény szavak, hiszen korábban veréssel fenyegette meg Dömötör Csabát, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkárát, mert nem tetszett neki az egyik megnyilvánulása. Olyan nézőpontból viszont váratlannak számított a vehemens felszólalás, hogy Szilágyinak bőven lehet takargatnivalója. A parlamenti képviselők egyik rémálma a vagyonnyilatkozat-tételi kötelezettség, hiszen jogszabály írja elő számukra azt, hogy minden évben számot kell adniuk vagyonukról, és így annak gyarapodásáról is. Szilágyi a tavalyi évben is eleget tett ennek, azonban a végeredmény meglehetősen szerényre sikerült. A jobbikos politikus legfrissebb vagyonbevallása arról árulkodik, hogy egyetlen ingatlan sincs a nevén, alig több, mint hatmillió forint a megtakarítása, egymillió forintnyi követelése van, és egy hat éves Volkswagen Passattal jár. Az Origo következtetése szerint ez nem jelent mást, minthogy a bevallása szerint Szilágyi György az egyik legszegényebb honatya Magyarországon.
A portál cikke szerint még érdekesebbé teszi a helyzetet, hogy Szilágyi családtagjai sem ingatlantulajdonosok. Ezt a Jobbik honlapjáról lehet tudni, ugyanis a párt elérhetővé teszi politikusai mellett azok hozzátartozóinak bevallását is. A Szilágyi felesége és két gyermeke által kitöltött nyilatkozatok is üresek a formanyomtatványok az ingatlanokat felsoroló részeinél. A jobbikos politikus körül azonban csak úgy forogtak korábban az ingatlanok, legalábbis a cégnyilvántartás adatai szerint; volt olyan időszaka, amikor különféle cégeknél ugyanarra az időszakra más-más címet adott meg, ami felveti a kérdést, hogy a honatya milyen jogcímen használja, illetve használta Szilágyi György ezeket az ingatlanokat. Az Origo emlékeztetett arra is, hogy Szilágyi titokzatos vagyoni helyzetét még inkább átláthatatlanná teszi az, hogy a családja korábban komoly hasznot húzott a szerencsejáték-bizniszből, de a bevallásaiban ennek sincs nyoma. A korábbi MIÉP-es, de most már a balra orientálódó Jobbik politikusa volt az egyik legnagyobb ellenzője a szerencsejáték-törvénynek 2012-2013 környékén, amely a hazai és a külföldi szervezett bűnözői körök érintettségének a felszámolását tűzte ki célul. Többször felszólalt a jogszabály ellen, foggal-körömmel harcolt annak parlamenti elutasításáért, és utóvédharcokat is folytatott az ügyben. Sokatmondó, hogy 2012 októberében a jogszabály megszavazásakor a Jobbik-frakcióból egyedül ő tartózkodott, ami érthető, hiszen sógora, Csizmarik Gyula a törvény hatályba lépése előtt három szerencsejáték-szervező, valamint játékautomatákat üzemeltető cég ügyvezetője, tulajdonosa volt, a vállalkozások évi több, mint százmillió forintos forgalmat bonyolítottak le a piacon. Az Orbán-kormány a félkarú rablók betiltásával óriási veszteséget okozott Szilágyi családjának, aki az új szerencsejáték-törvényben való személyes érintettsége miatt ezért folyamatosan dühösen támadja a kormányt – írta az Origo.
Forrás: Origo; Fotó: MTI/Soós Lajos
Facebook
Twitter
YouTube
RSS