Elfogadta a városligeti építési szabályzatot a Fővárosi Közgyűlés, ezzel megvalósulhat a Liget Budapest projekt, Európa legnagyobb múzeumfejlesztési beruházása, ellenzéki képviselők szerint egyben a városligeti fák kipusztítása.
Bár többen is arra szólították fel Tarlós Istvánt, hogy mondjon véleményt a múzeumi negyed megvalósításáról, ám a főpolgármester elutasította ezt. Arra hivatkozott, hogy neki az elfogadott törvényeket nem kell véleményeznie.
Az MSZP és a Párbeszéd Magyarországért képviselői is azzal érveltek, hogy az öt múzeum megépítését célzó programnak jobb helyszínt is találhattak volna, mint Európa első, tervezett közparkja. Például 1300 hektárnyi barnamezős terület áll rendelkezésre a városban hasonló beruházásokra. Baán László, a projekt miniszteri biztosa szerint szó sincs arról, hogy tönkretennék a Városligetet, ráadásul a Múzeumi negyed megvalósításával csak az az intézménytelepítés folytatódik, ami 150 éve tart. Visszautasította, hogy csökkenne a zöldterület. Az épületek most 5,6 százalékát foglalják el a Városligetnek, ami 7 százalékra emelkedik, a lebetonozott részek megszüntetésével azonban nő a zöldterület aránya.
Tarlós István úgy fogalmazott: “a Városliget tönkretétele borzasztó túlzó és idétlen kifejezés”.
Az Új Nemzeti Galéria – Ludwig Múzeum a Petőfi Csarnok épületének helyére kerülne, a Magyar Zene Háza a volt HUNGEXPO-épületek helyét venné át. A volt Felvonulási tér burkolt felületén további három múzeum építési helye biztosított: az Új Néprajzi Múzeum, a FotóMúzeum Budapest és a Magyar Építészeti Múzeum számára. A Közlekedési Múzeumot térszín alatt bővítenék tovább.
Forrás: MTI/Origo.hu
Fotó: Magyar Hírlap
Facebook
Twitter
YouTube
RSS