Soros György időben megérezte, (vagy megtudta) hogy 2024 nyarán be fog következni egy tőzsdei összeomlás, mert a milliárdos–spekuláns valamilyen rejtélyes oknál fogva a nagy tőzsdei összeomlás előtt eladta azokat a részvényeit, amelyek a legnagyobbat estek idén nyáron. A magyar származású, amerikai milliárdos viszont növelte részesedését a koronavírus-elleni vakcinákat is gyártó AstraZeneca nevű cégben, miközben úgy ítéli meg, hogy a Google-be már nem érdemes fektetni – számolt be a Tűzfalcsoport.
A portál korábban már felhívta rá a figyelmet, hogy a Trump-elleni merénylet előtt Sorosék shortolhatták a Truth Socialt, Trump médiaplatformáját. A milliárdos befektető most pedig az idén nyári nagy amerikai tőzsdei összeomlást is megúszta, ugyanis pont akkor csökkentette kitettségét bizonyos eszközök iránt, amikor azok meredeken elkezdtek zuhanni. Mint ismert az amerikai tőzsdét nagyban befolyásolják a munkaerőpiaci jelentések, tehát az, hogy miképp alakul a munkanélküliség.
Júliusban a munkaerőpiaci adatok lehangoló képet festettek az amerikai gazdaságról, egyúttal felerősítették a félelmet, hogy recesszióba csúszik az Amerikai Egyesült Államok.
Ennek megfelelően a nagy tőzsdeindexek jelentős mínuszokat produkáltak, még az is felmerült, hogy leállítják a kereskedést, amire 1987-óta nem volt példa. A technológiai részvények iránti kereslet elkezdett csökkenni, így a Google, az Amazon és más nem termelő, hanem inkább kiegészítő szolgáltatást nyújtó cégek részvényárfolyamai elkezdtek esni.
Soros pedig az összeomlás előtt megvált azoktól a céges papírjaitól, amelyek napon belül is hatalmasat buktak.
Így, többek között 40 százalékkal csökkentette az Alphabet-kitettségét, és 2,4 százalékkal a Cloudflare technológiai cégbe tartott részvényeinek számát. A következő ábrán látható, hogy júliusban lényegében éves csúcson volt a Google anyacége, majd meredeken zuhanni kezdett. Soros pedig valami rejtélyes oknál fogva a zuhanás előtt vált meg a részvényei nagyjától.
A Tűzfalcsoport alaposan áttekintette Soros portfólióját, ahol az látható, hogy befektetési alapja, a Soros Fund Management, 2024 közepére változatos portfólióval rendelkezik, amely számos nagyvállalatot és különböző iparágakat foglal magában. Néhány kiemelt befektetése:
1. S&P 500 ETF (SPY) – Ez az egyik legnagyobb pozíciója, a portfólió mintegy 5,6%-át teszi ki.
2. AstraZeneca (AZN) – Egy jelentős gyógyszeripari vállalat, amely a portfóliójának körülbelül 4,4%-át képviseli.
3. WestRock (WRK) – Egy papír- és csomagolóanyag-gyártó cég, amely szintén a portfólió 3,8%-át teszi ki.
4. AerCap Holdings (AER) – Egy repülőgép-lízinggel foglalkozó cég, amely körülbelül 3,3%-os részesedéssel bír a portfólióban.
2024-ben Soros több jelentős lépést is tett, például:
Soros továbbra is széles körű befektetésekkel dolgozik, de az utóbbi időben inkább ráfordult az egészségügyi és az energetikai szektorra.
De, ami igazán érdekes az az, hogy csak az elmúlt 4 hónapban 244 millió dollár értékben szállt be a SPY ETF-be, ami magában foglalja az 500 legnagyobb tőzsdei vállalatot. De Soros arra spekulál, hogy gazdasági visszaesés lesz és 163 millió dollárral fogadott arra, hogy a közeljövőben tőzsdei összeomlás lesz. Tehát azzal fog pénzt keresni majd, ha esnek a részvények árai.
Soros és más demokrata nagyágyúk tőzsdei befektetésit, „megérzéseit” látva több szakértőben is felmerült a gyanú, hogy az amerikai tőzsde már nem a szabad kereskedelem fellegvára, sokkal inkább egy szűk kör játékszere, ahol belsős információkat felhasználva degeszre keresik magukat mások káron. Sorostól ez a féle filozófia egyáltalán nem áll távol, hiszen ő vagyonának jelentős részét ezzel a módszerrel szerezte, és úgy tűnik, hogy a jövőben is ezt a képletet követi.
Forrás: Tűzfalcsoport; Fotó: MTI/CEU/Végel Dániel
Facebook
Twitter
YouTube
RSS