Feljelentést tettek a szexuális erőszak vádjával rossz hírbe hozott volt válogatott vízilabdázók védői, akik beadványukban azt kérték az illetékes bíróságtól, hogy az rendeljen el nyomozást annak kiderítésére: ki szivárogtatta ki a nyilvánosság részére a sportolók elleni feljelentést, illetve ki, vagy melyik médiatermék volt az, amelyik nyíltan megnevezte az érintetteket – írta a Zoom.hu. Az állítólagos erőszak ügyében immár csaknem fél éve tart a nyomozás, a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság (PMRFK) azonban még egyszer sem idézte be a rossz hírbe hozott vízilabdázókat, akik a történtek miatt januárban több tízmilliós kártérítési perek megindítására készülnek.
Ismert, szeptemberben a Blikk borzolta fel e közélet kedélyeit, amikor a lap arról írt, hogy a Kósz Zoltán olimpiai bajnok és Petőváry Zsolt volt válogatott vízilabda-iskolájának volt növendéke, egy jelenleg tizenhárom éves kislány azt állította: a két sportoló korábban rendszeresen megerőszakolta őt. A bombát robbantó cikkében a Blikk még nem írta le a két férfi nevét, később azonban a sportiskola megnevezésével könnyedén be lehetett azonosítani az állítólagos érintetteket, majd neveik is hamarosan nyilvánosságra kerültek. Kósz védője, Hegedűs László a PestiSrácok.hu-nak elmondta, hogy az említett feljelentés alapján a nyomozóhatóságok feladata, illetve kompetenciája kideríteni, hogy ki lehetett a kiszivárogtató, aki az érintettek megkérdezése nélkül hozta nyilvánosságra a kislány állításai alapján megindított vizsgálat tényét. A két sportoló következetesen tagadja, hogy bármi olyat elkövettek volna, amiket a volt tanítványuk állít, és a PMRFK eddig egyszer sem értesítette őket a vizsgálatról. Hegedűs László szerint félő, hogy a rendőrség hallgatásából sokan arra következtethetnek, a kislány állításai megalapozottak, ami ugyancsak rossz fényben tüntetheti fel a két férfit. A jogász hozzátette: nem rendkívüli, hogy a rendőrség hosszabb ideig nyomoz ismeretlen tettes ellen, és csak azután közli az érintettekkel a meggyanúsítás tényét, azonban ebben az ügyben kevés olyan körülmény lehet, ami ilyen hosszú vizsgálatot indokolna. A kislány esetében – életkora miatt – akkor sem lehetne poligráfos vizsgálatot alkalmazni, ha beleegyezett volna, Az eljárás ilyenkor az, hogy szakpszichológus vizsgálja meg, aki egy, legfeljebb két beszélgetésből bizonyosan megállapítja, hogy igazat mondott-e. Az eljárás elhúzódása miatt Petőváry védője, Gatter László megpróbált információkat kérni a rendőrségtől, de azt a választ kapta, hogy nem kaphat több információt, mint ami a hivatalos közleményekben szerepel. Gatter panasszal élt emiatt, de az ügyészségtől még nem kapott választ. Hegedűs László portálunk kérdésére elmondta: mivel a rendőrség arra hivatkozva tagadta meg a további tájékoztatást, hogy az ügyben hírbe hozott sportolók és védőik úgymond nem érintett felek, ezért a polgári peres keresetek, az említett kártérítési perek megindításával nem kell megvárni azt sem, hogy a rendőrség megszüntesse a két férfi ellen a nyomozást, így hamarosan elküldik a bíróságra az erre vonatkozó beadványaikat.
A Blikk ominózus cikke után az állítólagos sértett családját képviselő ügyvéd, Gerencsér András több alkalommal is úgy nyilatkozott, hogy a felnőttfilmeket idézte a kislány beszámolója, és borzalmas volt hallgatni, mit tettek vele korábban a hírbe hozott sportolók. Hamarosan kiderült, hogy a lány nevelőapját hasonló módon vádolta meg, az akkor lefolytatott vizsgálat azonban kiderítette, hogy állításainak semmilyen alapja nem volt. Kiderült az is, hogy a kislányt korábban azért tanácsolták el a sportiskolából, mert gondok voltak a viselkedésével, és társait is meglopta. Bár Gerencsér ügyvéd néhány napig szállította a borzalmas beszámolókat, rövid időn belül a hallgatás taktikáját választotta, nem nyilatkozik az ügyben, a sajtó számára elérhetetlen, egyes hírek szerint már nem is jár el ügyvédként a történetben. A szeptemberben kirobbant botrány kronológiáját tanulmányozva Gerencsér Andrást összefüggésbe lehet hozni a fenti kiszivárogtatással, ami – amennyiben ez történt – számára súlyos következményekkel járhat. Bánáti János, a Magyar Ügyvédi Kamara elnöke a PestiSrácok.hu-nak korábban úgy nyilatkozott: súlyos szakmai, etikai vétség az, ha egy jogász a vizsgálatnak abban a szakaszában szivárogtatja ki a nyilvánosságnak a gyanúba kevert emberek neveit, amikor a nyomozás is még csak ismeretlen tettes ellen folyik, és az érintetteket a rendőrség sem értesítette. Bánáti János portálunknak elmondta, hogy ha bebizonyosodik az, hogy a sportolók nevei a sértett ügyvédje által kerültek nyilvánosságra, akkor a védő fegyelmi eljárásra számíthat a kamara részéről.
Fotó: MTI/Balogh Zoltán
Facebook
Twitter
YouTube
RSS