Hans-Peter Friedrich, a CDU és a CSU parlamenti frakcióvezető-helyettese budapesti látogatásán kijelentette, nem ért egyet a német külügyminisztérium szociáldemokrata államminisztere, Michael Roth előző nap ugyancsak Budapesten egyes magyar kormányzati intézkedésekkel kapcsolatban megfogalmazott bírálataival, amelyek a kétoldalú viszonyt is érintették – írja a VS.hu.
Michael Roth „nem egyszerű” kapcsolatokról, Hans-Peter Friedrich az MTI kérdésére válaszolva “szoros, baráti” kapcsolatokról beszélt. A kétoldalú viszony független a napi politikától, és a kölcsönös bizalom szilárd alapjára épül – fogalmazott Hans-Peter Friedrich.
„Nem hiszem azt, hogy egy ország beavatkozhat egy másik ország belügyeibe” – tette hozzá a konzervatív politikus, aki nem értett egyet Rothnak azzal a Közép-Európai Egyetemen elhangzott kijelentésével sem, hogy az Európai Unión belül nem tekinthető érvényesnek a belügyekbe való be nem avatkozás klasszikus tilalma.
Magyarországgal kapcsolatban nincsenek aggodalmai, hangsúlyozta a német konzervatív politikus, aki szerint Magyarország demokratikus ország, amelyet egy demokratikus többségre támaszkodó kormány irányít. Ebből kiindulva nincs helye az említett „éles kritikának” – mondta.
Közölte: mindig is csodálta a magyarokat, mert a magyar mindenkor olyan nép volt, amely mindig is a szabadságot részesítette előnyben, és elutasította a külföldi gyámkodást.
„Hiba lenne, ha olyan Európa létrehozására törekednénk, amelyben brüsszeli tisztségviselők mondanák meg, hogy mit tegyünk” – fogalmazott Hans-Peter Friedrich.
A német politikus elismerően szólt a magyar államadósság és a munkanélküliség csökkenéséről, s meggyőződésének adott hangot, hogy az internetadó célja semmi esetre sem a véleményszabadság vagy a kommunikáció korlátozása, hanem pénzügyi-költségvetési lépésről van szó.
Forrás: VS.hu / Fotó: Wikipedia
Facebook
Twitter
YouTube
RSS