Portálunk már beszámolt róla, hogy a DK-s Niedermüller Péter által vezetett VII. kerületi önkormányzat ujjongva jelentette be, hogy a Várkonyi Zoltán Alapítvány – amely mögött az SZFE szerepzavarban szenvedő rendbontói állnak – nyerte el a Damjanich utca 4. szám alatti épület bérleti jogát, így ők költözhetnek be. Az ingatlant még az előző jobboldali városvezetés hozta rendbe és az eredeti tervek szerint zeneiskola költözött volna a megújult épületbe, ám Niedermüller a Freeszfe Egyesület tagjainak adta át az előző fideszes városvezetés által rendbe hozott objektum kulcsát és utcára tett hatszáz tehetséges kisgyermeket. Az erzsébetvárosiak azonban tiltakoznak a balliberális polgármester újabb városromboló lépése ellen.
Elvettétek az iskolánkat
– ez a felirat olvasható a megújult zeneiskola kapui előtt. A tiltakozók egy szomorú arcocskát is festettek az aszfaltra, jelezve, mennyire embertelen döntést hozott a botrányos ügyeiről ismert, minden hagyományt és értéket felszámolni kívánó városromboló gyurcsányista polgármester.
Niedermüller ugyanis nagyvonalúan annak a frissen felújított és korszerűsített épületnek adta át a kulcsát a Freeszfe Egyesületnek, amelyre rengeteg pénzt költött még az előző fideszes városvezetés annak érdekében, hogy a Molnár Antal Zeneiskola tehetséges növendékei méltó körülmények között tanulhassanak. Arról is beszámoltunk már, hogy hatalmas pusztítást és emberhez méltatlan mocskot hagytak maguk után az SZFE modellváltása ellen tiltakozó, szerepzavarban szenvedő egyetemisták, akik blokád alá vonták korábban a színművészeti egyetemet, most pedig lehetőséget kaptak arra, hogy ismét lelakjanak egy patinás épületet, aminek sokkal nemesebb sorsot szánt az előző városvezetés.
A rendbontókra szabták a pályázatot
Arról is hírt adtunk már, hogy hivatali visszaélés és hűtlen kezelés bűntette miatt tett feljelentést a Freeszfe Egyesület és Niedermüller Péter botránya miatt Tényi István. A pályázat kiírásának körülményei, rövid (kéthetes) leadási ideje és az elbírálása körül is akadtak érdekességek. Az elbírálás szempontjai úgy lettek kialakítva, hogy a volt SZFE-seknek kedvezzenek. Például plusz pont járt azért, ha a pályázó képzőművészet, színház-, vagy táncművészet besorolású tevékenységet folytat majd az ingatlanban. A zene a felsoroltak között meg sincs említve, noha a felújított épület speciális, hangszigetelt termei kifejezetten zenei munkára lettek kialakítva. Mint kiderült, a Freeszfe Egyesület végül egyedüli pályázóként nyerte el a Damjanich utcai épület bérleti jogát, amelyért állítólag havi kétmillió forintot kell majd fizetnie az amúgy adományokból gazdálkodó volt SZFE-seknek. Legalábbis ez volt az egyik legerősebb érv amellett, hogy a Freeszfe Egyesület költözhessen be az ingatlanba.
Kiemelt kép: olvasói fotó
Facebook
Twitter
YouTube
RSS