Minden eddiginél több, 3011 határsértőt – köztük 661 gyermeket – fogtak el a rendőrök a polgárőrökkel együttműködve Csongrád megye déli részén szerdán. Tizenegy, migránsokat szállító sofőr is kézre került. Tuzson Bence közben arról beszélt, hogy már érezhető a határzár terelő hatása.
Szenti Szabolcs elmondta, a legtöbb embert ezúttal is Röszke környékéről állították elő a rendőrök, többségük szíriai, afgán és pakisztáni állampolgárnak vallotta magát. A határsértőkkel szemben idegenrendészeti eljárást kezdeményezett a rendőrség. Országszerte tiltott határátlépés miatt szerdán 3321 embert fogtak el a rendőrök, húsz gyanúsított ellen embercsempészet, három esetben közokirat-hamisítás miatt indult büntetőeljárás – tudatta az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata.
Emellett tizenegy olyan sofőrt fogtak el a rendőrök szerdán Csongrád megyében, aki migránsokat szállított. Szerda reggel az 55-ös főúton állítottak meg egy svájci rendszámú kisbuszt, amelyben 17 szír határsértő utazott. A rendőrök a 22 éves szerb állampolgárságú sofőrt előállították, ellene embercsempészés bűntett gyanúja miatt indult büntetőeljárás, őrizetbe vétele mellett. A rendőrök még tíz olyan sofőrt értek tetten szerdán Szegeden, Röszkén, Ásotthalmon és az M5-ös autópálya Csongrád megyei szakaszán, aki pénzért fuvarozott migránsokat a főváros irányába. Ellenük jogellenes tartózkodás elősegítése vétségének megalapozott gyanúja miatt indult büntetőeljárás – tudatta az őrnagy.
A rendőrök a bűncselekményekhez használt járműveket lefoglalták.
Már érezhető a gyorstelepítésű határzár terelő hatása, hiszen a beérkezők nem a településeken, hanem csak egyes pontokon, például a vasútvonalak mentén jelennek meg – mondta a Fidesz országgyűlési képviselőcsoportjának szóvivője csütörtök reggel a TV2 Mokka című műsorában. Hangsúlyozta: nem az érkezők uniós tagállamok közötti elosztása, hanem a határ megvédése a legfőbb feladat, amelynek része, hogy ne engedjük be azt, aki nem menekült. “Aki a magyar határt délről általában átlépi, az már gazdasági bevándorló” – jelentette ki, hozzátéve, ezek az emberek már nem az életüket mentik, hanem egy jobb élet reményében kelnek útra. A tömeges bevándorlás okozta válsághelyzet kihirdetésével kapcsolatos kérdésre a frakciószóvivő azt közölte: erről a kormány dönt, de a kihirdetéshez szükséges – a hamarosan hatályba lépő törvénymódosításban szereplő – feltételek ma fennállnak.
Forrás: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS