Érdekes cikket közölt a Politico, amelynek szerzője rámutatott, mire játszhat a Biden-kormányzat az izraeli háború kapcsán. Szerinte már vannak jelei annak, hogy a Biden-adminisztráció vállalja a gázai krízis kockázatát. A szerző fejtegetése során többek között felidézte: „Bidenék nem voltak elég gyorsak” abban, hogy kifejezzék együttérzésüket a gázai civilek szenvedéseivel kapcsolatban, és mint írja: mintha Washington segélyszállítmányai körül is lett volna némi ügyetlenkedés kezdetben.
És „bár ez könnyen a Hamász számlájára írható”, az amerikai tisztviselőknek a szerző szerint hangosan és gyakran kellene kifejezniük együttérzésüket
– teszi hozzá.
Izrael szárazföldi támadásának megmagyarázhatatlan késedelmét egyes elemzők annak jelének tekintik, hogy Washington az időre játszik, remélve, hogy ráveheti Izraelt, hogy gondolja át, hogyan fogja megtámadni a Hamászt, és arra készteti az országot, hogy egy reális végkifejlet mellett döntsön, amely biztosíthatja az arab vezetők részvételét és segíthet leküzdeni a zsidógyűlölet propagandáját
– olvasható a cikkben.
A cikk szerzője Michael Youngot, a Carnegie Middle East Center elemzőjét is idézte, aki szerint „mindig elkerülhetetlen volt, hogy Washington nyilvánosan Izraelt támogassa, miközben az elsődleges célja az, hogy »megfékezze Izrael reakcióját« a Hamász támadásaira, miközben látszólag feltartja az országot”.
A Politico szerzője szerint ugyanakkor a Biden-kormányzat fenti hozzáállása „nem biztos, hogy elég hatékonynak bizonyul majd ahhoz, hogy megakadályozza, hogy elszabaduljanak a dolgok”.
Izraelnek morálisan és törvényesen is jogában áll megvédenie magát a barbár támadásoktól
– húzza alá a lap szerzője.
Mandiner; Fotó: MTI/EPA/Hannibal Hanschke
Facebook
Twitter
YouTube
RSS