
Nem a kormány, hanem az Európai Bizottság mondja: Európa egyik legnagyobb gazdaságfehérítését hajtotta végre Magyarország 2010 óta – hívta fel a figyelmet pénteki Facebook-bejegyzésében Varga Mihály pénzügyminiszter.
Mint kiemelte, az Európai Bizottság tanulmánya szerint a be nem fizetett áfa aránya 22,3 százalékról 4,4 százalékra csökkent Magyarországon 2010 óta.
Ez a negyedik legnagyobb mértékű javulás az uniós tagállamok között. A magyar áfarés jóval kedvezőbb a 10,8 százalékos régiós és a 7,4 százalékos uniós átlagnál is
– hangsúlyozta a miniszter.
Ez azt jelenti, hogy eredményes a kormány adópolitikai alapvetése, amely szerint az adókat nem növelni, hanem beszedni kell. A gazdaságfehérítő intézkedéseknek köszönhetően jelentősen csökkent a visszaélések száma: többen fizetnek kevesebb adót, amelynek legnagyobb nyertesei a tisztességesen működő vállalkozások
– hangsúlyozta Varga Mihály.
Forrás: MTI; Fotó: MTI/Hegedüs Róbert
Facebook hozzászólás
Solaris
2023-11-05 at 16:50
Béla,
Nagyszerű análitikuss vagy.
Egy egyszerü Balambér csak annyit tud,
hogy megnézi a buxát fizunap előtt.
Na itt bukik meg Hungerland.
A munkavállalók nagyobbik fele, két hónapot sem tud átvészelni jövedelem nélkül.
Ha ezt megoldottuk, meghallgatom a következő brossúrát.
csakafidesz
2023-10-31 at 02:50
A gazdaság teljes kifehérítése szerencsére nem lehetséges. Bizonyos mértékű feketegazdaság is kell olyan körülmények között, ahol pl. szobafestőt nem lehet találni, vagy ha igen akkor a jövő év végéig be van táblázva. Két dolgot lehet ilyenkor tenni. Az ember megvásárolja a festéket és maga festi ki, vagy ha erre nem eléggé ügyes akkor “segítséget kér” egy hozzáértő ezermestertől. Ráadásul ez a példa valós, és mindennapos. Tudomásul kell venni, hogy a általános dolog, hogy a szomszéd átjön megszerelni a csapot és akkor nem fog csöpögni még hat hónapig.
A világ így működik.
Orientál
2023-10-27 at 16:03
elmult30ev2023-10-27 at 12:50 Proli ballibsi zőőőőőőd komcsi fasiszta vagy mert ti Gyurcsányodék vezetésével most is arra játszotok hogy a Gyurcsány és Karácsony korrupt élősködő csicskátok az elkövetkezendő választás utáni polgármestert és budapesti önkormányzatot terhelve vesztek fel 50milliárd forintnyi hitelt? Miért szemétkedtek ennyire?
Béla
2023-10-27 at 14:59
elmult30ev2023-10-27 at 12:50
Szeret Ön nagyokat mondani, hasraütéseite támaszkodva.
Van egy fontos statisztikai mutató, neve “adóék” ami azt mutatja meg, hogy a teljes jövedelem hány százalékát vonja el az állam adó- és járulékteher formájában.
Portfolio írta
2023. április 25. 11:0
Ebből az derül ki, hogy a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) párizsi székhelyű nemzetközi gazdasági szervezet 38 tagja közül nem is állunk rosszul.
A gyerek nélkül számolt, átlagbér körül kereső munkavállaló
2022-BEN AZ ÍGY SZÁMOLT TELJES ADÓÉK ÉRTÉKE 41,2% nálunk.
Belgiumban 53%, Németországban 48%, Franciaországban 47%, Ausztriában 46,5%, Olaszországban 46%, Finnországban 43%, Szlovéniában, Svédországban, Portugáliában és Szlovákiában is magasabb , mint Magyarországon. Ezen országok népessége az EU lakosságának túlnyomó részét (60%-át) teszi ki.
Gyerekes házaspárok esetében még kedvezőbb Magyarország helyzete.
elmult30ev
2023-10-27 at 12:50
Akkor lehetne csökkenteni a legmagasabb Áfát?
Legalább az alapvető élelmiszerek esetén 5-10%-ra?
Édi
2023-10-27 at 12:48
Ezzel nem dicsekednék, amikor az EU – ban éppen most a bőröndökbe pakolt értékeken van a hangsúly.
Béla
2023-10-27 at 10:35
Némely egyesület előszeretettel mutatja ki különféle korrupciós indexek segítségével, Brüsszel, vagy az amerikai nagykövetség támogatásával, hogy Magyarország szerintük mennyire korrupt.”
Értékelési módszerük ugyanúgy működik, mint az állatvásári kupecé, aki akármit állíthat és ha akarja az ellenkezőjét is állíthatja (ha akarom vemhes, ha akarom nem vemhes).
Ezen szervezetek korrupcióról alkotott szubjektív, percepciós, érzékelési felméréseken alapuló – megítélése korántsem azonos az objektív tényekkel.
A felméréseket összeállító egyes szervezetek nem tekinthetők függetlennek. A globális színtéren olyan nem kormányzati szereplők, civil szervezetek lépnek fel, amelyek a korrupció elleni fellépés témájával igazolják létezésüket, és amelyet a donorjaiktól megszerezhető forrásokért zajló versengésben is hivatkozásként használnak. (Aki fizet, az rendeli a nótát, mint a cigányzenekaroknál is ez volt a szokás.)
A válaszadói csoport önkényes, nem megfelelő összeállítása,
az adatforrások összesítésének hiányosságai miatt,
módszertani megalapozottság hiányában,
nem alkalmasak az egyes országok összehasonlítására, tudományos következtetések levonására.
Vannak viszont objektív mutatók, amiről a korrupcióról hazudozók nem beszélnek.
Egyik objektív mutató az áfacsalás mértéke.
Szakértői konszenzus van arról, hogy a nagymértékű korrupció hosszú távon negatívan hat a gazdasági növekedésre és az állam adóbeszedési hatékonyságára, megrendíti a közbizalmat és rombolja a társadalmi normákat.
Az Eurostat méri az objektív mértéket, a publikált végleges számok alapján kiderült, nem kis meglepetésre, hogy valójában még a vártnál is jobb eredményt ért el Magyarország.
a be nem fizetett áfa aránya 22,3 százalékról 4,4 százalékra csökkent Magyarországon 2010 óta. Hozzátette, hogy ez a negyedik legnagyobb mértékű javulás az uniós tagállamok között.
A politikus Varga Mihály azt is írta, hogy magyar áfarés jóval kedvezőbb a 10,8 százalékos régiós és a 7,4 százalékos uniós átlagnál is.
Angie
2023-10-27 at 09:55
Mivel a Fidesz ezt szeretné az unióban is a magyar ciklus alatt, hogy átláthatóbbak, követhetőbbek, elszámoltathatók legyenek a kiutalt milliók. Balliberálisék azonnal meg akarták vonni annak lehetőségét, hogy átvegyük a soros elnökséget! És ezek ajvékolnak jogállamiságról…