A Soros Györgyhöz köthető szervezetek „hálózatosodása” tükröződik vissza a nemzetközi tőzsdespekuláns által alapított Central European University és az olyan társaságok, mint a Transparency International vagy a Menedék Migránsokat Segítő Egyesület viszonyában. Az említett szervezetek több vezetője, tisztségviselője dolgozik egyúttal a Soros-egyetemnek is, vagy éppen az egykori hallgatók közül kerültek ki – írja a hétfői Magyar Idők.
A napilap összeállítása szerint a Soros Györgyhöz köthető szervezeteket jellemző „hálózatosodását” a nemzetközi tőzsdespekuláns által alapított Central European University (CEU) környékén felbukkanó személyeken keresztül a legkönnyebb bemutatni. Az egyetem tanárai között ugyanis nemcsak a milliárdost Széchenyi Istvánhoz hasonlító Bokros Lajost, a megszorító intézkedéseiről elhíresült, a Horn-kormány hivatali idején bevezetett Bokros-csomag névadóját találjuk meg, hanem például a Transparency International Magyarország vagy a Menedék Migránsokat Segítő Egyesület több vezetőjét, tisztségviselőjét is. Alexa Noémi, a Transparency korábbi vezetője például a CEU üzleti karának adjunktusa. Őt 2013-ban hívta meg az egyetem, s ezért lemondott a szervezet ügyvezetéséről, kuratóriumában viszont a mai napig jelen van, így befolyását – vagy annak legalábbis egy részét – megőrizte. A társaság kurátora továbbá az a Bátory Ágnes is, aki a Soros-egyetem közpolitikai iskolájának oktatója.
A Transparency felügyelőbizottságának egyik tagja, Villányi-Nosko Viktória ugyanakkor a néhai hallgatók táborát erősíti: 2000-ben diplomázott a CEU politikatudományi tanszékén, majd 2003 és 2006 között a washingtoni székhelyű, Soros által is támogatott Freedom House-nál dolgozott. A háromfős felügyelőbizottság másik tagja, Jancsics Dávid lazábban kötődik az egyetemhez. Ő csupán „ajánlott olvasmány”, minthogy szerzőtársa a Magyar Bálint, az azóta megszűnt SZDSZ egyik emblematikus figurája (és szerencsés kimúlásának egyik meggyorsítója – PS) által szerkesztett, a CEU Press és a Noran Libro Kiadó gondozásában megjelent Magyar polip 2. – A posztkommunista maffiaállam című tanulmánykötetnek, amely angol és magyar nyelven támadja Orbán Viktor kormányát és a kabinet által meghirdetett illiberalizmust. Említést érdemel még Lőke András, a Transparency kuratóriumának elnöke is, aki Martin József Péterrel, a Transparency ügyvezető igazgatójával együtt a Göbölyös József Soma Alapítványból érkezett. Egy olyan szervezetből, amely a bírósági adatok szerint a közelmúltban támogatói között tudhatta Soros György Nyílt Társadalom Intézetét. A fentiekre tekintettel talán már nem is meglepő, hogy az utóbbi időben a Transparency International Magyarország összesen több mint 105 millió forintos támogatást kapott különböző projektjeire Soros Nyílt Társadalom Intézetétől, amely a Menedék finanszírozói között is felbukkan.
A teljes cikket ITT olvashatják el.
Forrás: Magyar Idők. Vezető képünkön Majtényi László, Alexa Noémi és Bodoky Tamás, a szintén Soros forrásokból élő, tehát „független” Átlátszó nevű portál főszerkesztője látható; Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS