A vidéki egészségügyi intézmények energetikai korszerűsítését célzó projekt részeként háromszáznyolcvanegymillió forintból felújították a Kiskunhalasi Semmelweis Kórházat. A kormány szándékainak megfelelően a magyarországi kórházak fejlesztése mindig is prioritás volt, és az is marad, tehát ezek a beruházások a jövőben is folytatódnak.
Vitályos Eszter, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) európai uniós fejlesztéspolitikáért felelős államtitkára a pénteki átadóünnepségen kiemelte: a kormány az utóbbi években jelentős összegeket fordított egészségügyi infrastrukturális fejlesztésekre és beruházásokra a gyógyulás korszerű és méltó körülményeinek megteremtése érdekében, valamint azért, hogy mindenki a lakóhelyéhez a lehető legközelebb férjen hozzá a magas színvonalú egészségügyi szolgáltatáshoz. A politikus emlékeztetett, hogy Magyarországon 2010 óta hetvenhét kórházat, ötvennégy rendelőintézetet és száznégy mentőállomást újítottak fel, továbbá huszonhárom rendelőintézet és harmincegy mentőállomás épült. Vitályos Eszter elmondta: az egészség megőrzése, az egészséges életmód és az emberhez méltó egészségügyi ellátás biztosítása rendkívül fontos cél, éppen ezért a hazai és európai uniós támogatásokkal zajló fejlesztések tovább folytatódnak. Az államtitkár közölte: a vidéki egészségügyi intézmények energetikai korszerűsítését célzó projekt a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Programban 8,2 milliárd forintból valósult meg. Vitályos Eszter felidézte, hogy Kiskunhalas a 2014 és 2020 közötti időszakban csaknem tizenkétmilliárd forintnyi támogatási összeggel gazdálkodhat, amely körülbelül kétszerese a hasonló adottságú településekre jutott forrásokhoz képest.
Csiki Zoltán, az Emmi egészségügyi fejlesztésekért felelős helyettes államtitkára emlékeztetett, hogy Kiskunhalason 1779 óta működik egészségügyi ellátás, kórház pedig 1854 óta. Az 1974-ben elkészült mai, központi tömb 1997-ben nagyszabású rekonstrukción esett át, a folyamat azonban nem állt meg, hiszen a Kiskunhalasi Semmelweis Kórház 2010 óta tizenhárom nyertes pályázaton vett részt, amelyek révén több, mint 4,6 milliárd forint fejlesztési támogatáshoz jutott – mondta. A helyettes államtitkár kiemelte: a magyarországi kórházak fejlesztése mindig is prioritás volt, és az is marad, tehát ezek a beruházások a jövőben is folytatódnak.
Szepesvári Szabolcs, a Kiskunhalasi Semmelweis Kórház főigazgatója az eseményen elmondta: a projekt keretében a főépület hőszigetelését, valamint nyílászáróinak cseréjét végezték el, amely környezetvédelmi szempontból is lényeges és a fenntarthatóság alapját jelenti; ezeken kívül a kórház homlokzati rekonstrukciója is megvalósult. Az intézmény vezetője kiemelte, hogy a napi betegellátásban semmilyen fennakadást nem okozó kivitelezéssel egy időben felújították a kórház konferenciatermét és könyvtárát is, illetve elkezdődött a stroke-neurológia új helyre költöztetése. A főigazgató emlékeztetett: ahhoz, hogy a város és a térség legnagyobb munkáltatója, a nyolcszázötven munkavállalót foglalkoztató kórház a régió fejlődő pályára állított intézménye lehessen, további komoly fejlesztésekre van szükség, amelyek tervszerű előkészítése jelenleg is folyik.
Bányai Gábor (Fidesz-KDNP), a térség országgyűlési képviselője elmondta: jól felszerelt kórházak nélkül az egészségügyet fenntartani nem lehet, ugyanakkor azt is látni kell, hogy Magyarországon van az egymillió emberre eső legtöbb kórház Európában, az összesen százötvenhat kórház fenntartása, kiegyenlített fejlesztése pedig nagyon sok forrást igényel.
Forrás: MTI; Fotó: Kiskunhalasi Semmelweis Kórház
Facebook
Twitter
YouTube
RSS