„Magyarország nincs olyan helyzetben, hogy illegális bevándorlók ekkora tömegével együtt tudjon élni. Ezért döntött a kormány a műszaki határzár mellett, amit a kormánypárti frakció támogat” – közölte Németh Szilárd, a Fidesz országgyűlési képviselője.Eezzel nemcsak Magyarországot védik, hanem Európa polgárait is.
Meghaladta a 60 ezret a magyar határt illegálisan átlépők száma, döntő többségük a szerb határszakaszon érkezett. Németh Szilárd úgy fogalmazott, egy új – gazdasági természetű – népvándorlás indult el Európa felé elsősorban Afrikából és a Közel-Kelet irányából, Magyarországra ugyanakkor – az éves adatokat nézve – a legnagyobb számban még mindig Koszovóból érkeztek illegális bevándorlók. Idén eddig, vasárnap estig a magyar határt 60 082-en lépték át illegálisan, 99 százalékuk a szerb szakaszon.
Németh szerint nemcsak Magyarországot védik, hanem Európa polgárait is. „Az osztrákok és a németek is üdvözölték, hogy a schengeni határon megállítjuk a menekülteket”. Ők is nemzeti hatáskörben hoznak döntéseket a kérdésben, mert „a brüsszeli bürokrácia teljes egészében alkalmatlan az új népvándorlásnak a kezelésére” – tette hozzá.
Németh Szilárd tájékoztatott arról is, hogy a bevándorlásról szóló nemzeti konzultációban eddig 763 ezer levél érkezett vissza, az interneten pedig több mint 42 ezren töltötték ki a kérdőívet. Úgy számolnak – folytatta -, hogy a július 1-jei válaszadási határidőig 900 ezer fölé emelkedhet a konzultációban részt vevők száma. Az eddig feldolgozott kérdőívek alapján továbbra is 80 százalék feletti a szigorúbb fellépés támogatóinak aránya – mondta.
Arra a felvetésre, hogy a magyar-szerb határon építendő kerítést esetleg Románia felől kerülik majd ki a bevándorlók, a kormánypárt képviselője úgy reagált: Románia uniós tagállam, bár nem tagja a schengeni zónának, és szerinte Románia mindent meg fog tenni azért, hogy megvédje a határait, és hogy bekerülhessen a schengeni övezetbe. Szerinte nem elképzelhető, hogy Románia felől nagy tömegekben érkeznének majd.
Forrás: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS