Teljesen nyilvánvaló politikai zsarolás és fenyegetés a belga miniszterelnök migrációval összefüggő, Magyarországot és a V4-es országokat érintő nyilatkozata, amelyet határozottan visszautasítanak – közölte Hidvéghi Balázs, a Fidesz kommunikációs igazgatója pénteken újságírókkal Budapesten. Charles Michel belga kormányfő hétvégén arról beszélt, „ultimátumot adtak a szolidaritást elutasító” visegrádi országoknak, és nélkülük is megszavazzák a kötelező kvóta bevezetését. Szintén pénteki sajtótájékoztatóján Völner Pál államtitkár arról beszélt, a magyar kormány, sem a határzárt nem hajlandó lebontani, sem a szigorú menekültügyi szabályokból nem hajlandó engedni.
Charles Michel belga kormányfő hétvégén arról beszélt, „ultimátumot adtak a szolidaritást elutasító” visegrádi országoknak, és ha június végéig nem sikerül konszenzusra jutni az uniós tagállami kormányokat tömörítő tanácsban, akkor nélkülük, minősített többségi szavazással fogják elfogadni a tervezett reformokat. A kormánypárti politikus kifejtette, mindenáron végre akarják hajtani a kvótákkal kapcsolatos javaslatot, és már nyáron megkezdenék a migránsok betelepítését, ha rajtuk múlna. Hidvéghi Balázs felidézve az első kvótajavaslatot azt mondta, akkor is ugyanez történt, megkerülték az állam- és kormányfők tanácsát, és alacsonyabb szinten hoztak döntést.
Most viszont már állandó, felső határ nélküli kvótákról van szó, ez évente akár százezreket is jelenthetne
-tette hozzá. A fideszes politikus szerint árulkodó, hogy a magyar ellenzéknek egy szava sincs ehhez, nem szólaltak meg, a kormánypárt viszont határozottan fellép ellene, és ez is napirendre kerül majd a Fidesz jövő heti frakcióülésén. Hidvéghi Balázs hangsúlyozta, nekik Magyarország az első, és mindent el fognak követni, hogy megakadályozzák az ilyen jellegű döntések végrehajtását.
Kitért arra is, együtt kell működni regionális szövetségeseikkel, a V4-es összefogás egy fontos eszköz.
Ha szembemegy egy javaslat az uniós szerződésekkel, akkor azt minden fórumon szóvá fogják tenni, és politikai eszközökkel meg fogják akadályozni, hogy Magyarországra kényszerítsenek egy ilyen döntést
-tette hozzá. A kommunikációs igazgató szerint a közhangulat és a politikai döntéshozók szintjén is változik a vélemény, a megközelítés. Ma már egyre erőtejesebb azoknak a hangja, akik azt mondják, meg kell védeni az unió külső határait és el kell utasítani az illegális migrációt.
Ugyanakkor Brüsszel szintjén vagy a Soros-hálózatok részéről az ellenirányú nyomás is erősödik, ők mindenáron át akarják ezt erőltetni
-jelentette ki.
Magyarország nem akar változtatni a menekültügyi szabályokon
A menekültügyi szabályokkal kapcsolatban nyilatkozott pénteken Völner Pál is, az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára. A politikus hangsúlyozta, a törvényeket az uniós joggal összeegyeztethető módon alakították ki, a jogszabályok Brüsszel által kifogásolt minden pontja teljes mértékben összhangban van az uniós joggal, Magyarország áll az újabb brüsszeli vita elébe. Hozzátette, az unió a bevándorlás kezdete óta próbálja rávenni a kormányt a megszigorított magyar menekültügyi szabályok, valamint a tavaly márciusban életbe lépett megerősített jogi határzár módosítására.
A magyar kormány, sem a határzárt nem hajlandó lebontani, sem a szigorú menekültügyi szabályokból nem hajlandó engedni
-szögezte le Völner Pál. Közölte, nyomásgyakorlásnak tekintik az újabb eljárást, hogy „Magyarországot eltávolítsák a Soros-terv útjából“.
Emlékeztetett, hogy 2015 decembere óta folyik Magyarország ellen a kötelezettségszegési eljárás, a kormány azóta folytatja ezt a jogi vitát Brüsszellel. Az Európai Bizottság két hónapja bejelentette, hogy a következő szakaszba lépteti az eljárást, és azt kiegészítette a jogi határzárral kapcsolatos aggályokkal is. Brüsszel február 8-áig adott határidőt a kormánynak arra, hogy választ küldjön megismételt kérdéseire. A kormány a megadott határidőig, csütörtökön elküldte válaszát, amelyben kifejti
nem változtat a jogszabályokon.
Völner Pál szerint ismét politikai döntés születik, és a brüsszeli bizottság ebben az ügyben is az Európai Bírósághoz fog fordulni, vagyis várhatóan bepereli Magyarországot a bevándorlási szabályok miatt. A politikus azt hangoztatta, hogy Brüsszel ebben az eljárásban „fel akarja számolni a tranzitzónákat és megakadályozni az illegális migránsok kiutasítását“.
Forrás: MTI; fotó: lepeuple.be
Facebook
Twitter
YouTube
RSS