Az EU antidiszkriminációs politikája számos kisebbség jogaira hívta fel a figyelmet az utóbbi években, kivéve az egyik legfontosabb csoportot, a fogyatékkal élőket. Hiába, hogy az EU lakosságának közel húsz százaléka érintett valamely testi fogyatékosságban, sokkal kevesebb figyelmet szentelnek rájuk, mint például az egyre átláthatatlanabb LMBTQ-közösségekre. A Down-szindróma világnapja azonban jó alkalom, hogy a közösség javítson a nemzetközi politika hibáján.
A Down-szindróma Világnapján, március 21-én mi is részesei leszünk az Európa több mint húsz városában létrejövő flash mob sorozatnak – tájékoztatott a Rejtett Kincsek Down Egyesület. A közlemény szerint az EU for Trisomy21 nemzetközi szervezet felhívásához csatlakozva 2022. március 21-én a tánc segítségével kapcsolódnak össze a résztvevők, hogy kifejezzék együttérzésüket, kiállásukat és felhívják a figyelmet a Down-szindrómával élőkre.
Hisszük, hogy a különbség kisebb, mint gondolnánk
– tették hozzá.
Flashmob-helyszínek Magyarországon:
2022. március 21. 14.00: Nyíregyháza Kossuth tér: (7) Felemás zoknis Flash mob a Down-szindróma Világnap alkalmából Nyíregyházán | Facebook
2022. március 21. 17.30: Budapest Baross u.1. Premier Kultcafé előtti tér – ahol Angyal András, a Szombat Esti Láz profi táncosa vezeti majd a táncot: Felemás zoknis Flash mob a Down-szindróma Világnap alkalmából Budapesten | Facebook
A Rejtett Kincsek Down Egyesület közleményében hangsúlyozta: a világnap jelképe a felemás zokni, így arra buzdítanak mindenkit, hogy aznap viseljen össze nem illő zoknikat, és ha táncolni nem is megy, tegye fel az erről készült képet a közösségi felületére a #felemaszokni jelöléssel.
Az EU for Trisomy21 szervezet bemutatkozásában leírtak szerint az Európai Unió az elmúlt években diszkriminációellenes jogalkotási és jogharmonizációs munkája során számos kisebbség létezésére hívta fel a figyelmet, kivéve a testi és értelmi fogyatékkal élőket. A szervezet célja, hogy ezen csoport tagjai számára is biztosított legyen a jogegyenlőség és az emberhez méltó élet biztosítása Európa-szerte. Csak Európában nyolcvanhétmillió ember él valamilyen fogyatékossággal.
Fotó: Rejtett Kincsek Down Egyesület
Facebook
Twitter
YouTube
RSS