Sokkal kevesebben akarnak Magyarországról elvándorolni, hogy külföldön dolgozzanak, mint négy évvel ezelőtt, ugyanakkor a külföldi munkavállalók is kevésbé érdeklődnek az ország iránt, mint négy éve – írja a Portfolio.hu a Boston Consulting Group és a Profession.hu kutatására hivatkozva. A felmérés szerint egész Kelet-Európában csökkent az elvándorlási szándék, míg 2014-ben még a globális átlagnál nagyobb mértékben terveztek külföldi munkavállalást ebben a régióban.
A portál arról ír, a 197 országban, 366 ezer munkavállaló és hatezer munkaerő toborzó megkérdezésével készített “Decoding Global Talent 2018” kutatás szerint kevesebb magyar akar külföldön dolgozni, mint négy éve, ugyanakkor Magyarország iránt is kevésbé érdeklődőek a külföldi munkavállalók. Mint kifejtik, a felmérés alapján a magyaroknak csak mintegy 35 százaléka menne külföldre dolgozni, miközben a globális átlag 57 százalék. Ez a mutató a négy évvel ezelőttinél is alacsonyabb, amikor 58 százalék volt a külföldön dolgozni szándékozók aránya. A kutatás kitér arra is, hogy Magyarországon a csökkenés a fiatalok és a magasan képzettek körében is szignifikáns, a fiatalok 45 százaléka menne külföldre, szemben a korábbi 60 százalékkal, míg a magasan képzetteknek most 37 százaléka költözne külföldre, ellentétben a 2014-es 65 százalékkal. Ugyanakkor a 20 év alattiak mobilitási hajlandósága 66 százalék, ami meghaladja a globális átlagot.
A felmérés szerint egész Kelet-Európában csökkent az elvándorlási szándék, míg 2014-ben még a globális átlagnál nagyobb mértékben terveztek külföldi munkavállalást ebben a régióban. A tanulmány szerint a változás oka, hogy a kelet-európai országok gazdaságai megerősödtek és a korábbiaknál sokkal jobb munkalehetőségeket teremtettek az itt élők számára.
Németország lett a második legnépszerűbb célország az USA után. A Brexit ellenére London még mindig az első a városok rangsorában, megelőzve New Yorkot és Berlint is. Ezen városok mellett egyre inkább előre lépnek olyan központok is, mint Dubai, Abu Dhabi vagy Hong Kong, amelyek népszerűsége az elmúlt négy évben szignifikánsan nőtt.
A teljes elemzés itt olvasható.
Forrás: portfolio.hu; fotó: 123rf.com
Facebook
Twitter
YouTube
RSS